TOP

Transport HDS – najważniejsze informacje

Transport i logistyka to dwie bardzo ważne rzeczy w każdej firmie. Źle zorganizowane niestety mogą przynieść naprawdę wiele strat. Warto zatem poruszyć pewną kwestię a mianowicie transportu HDS. Co to jest i do czego on służy?

HDS – definicja

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest taki transport HDS. Otóż kiedy rozwiniemy ten skrót, wyjdzie nam – hydrauliczny dźwig samochodowy. Generalizując mamy tu samochód ciężarowy z doczepionym do niego specjalny żuraw, który nazywany jest przeładunkowym.

Jak sama nazwa wskazuje dźwig napędzany jest pompą hydrauliczną. Z kolei pompa napędzana jest silnikiem spalinowym pojazdu. Z parametrów technicznych warto zwrócić uwagę na maksymalny udźwig transportu HDS, który wynosi od 2,5 do 16 ton. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że ramię żurawia może się wysunąć aż na 12 metrów. Bardzo często ciężarówki z transportem HDS posiadają także specjalne, wysuwane boczne podpory.

Zastosowanie transportu HDS

Jak widać zatem transport HDS wykorzystywany jest generalnie do przewozu ciężkich, wielkogabarytowych albo też trudnych do przewiezienia przedmiotów. To czyni z niego świetną pomoc w przemyśle czy też w budownictwie.

Jego zastosowania są także nieco bardziej prozaiczne. Otóż bowiem samochody wyposażone w HDS również wykorzystywane są do transportu ciężkich ładunków bagażowych, kontenerów biurowych, budowlanych czy socjalnych czy maszyn. Ponadto część takich pojazdów z transportem HDS może służyć do wywozu śmieci, jako pomoc drogowa czy w straży pożarnej.

Zakup czy wynajem transportu HDS

Jak zatem widać różnorodność zastosowań dla transportu HDS sprawia, że jest bardzo możliwe, że każdy z nas choć raz w życiu z niego skorzysta. Warto zatem rozważyć, czy opłaca się go kupować, czy też może lepiej wynająć.

Oczywiście to wszystko zależy od częstotliwości użytkowania takiego transportu oraz zadań, do jakich będzie on przeznaczony. Jeśli bowiem samochód z takim transportem ma zostać nieco przerobiony tak, aby służył np. właśnie do wywozu śmieci i ma działać codzienne, to zdecydowanie lepiej zainwestować w jego zakup. Z kolei jeśli jednak ma on nam służyć bardziej jednorazowo, tylko do pewnych zadań, to wówczas warto pokusić się o jego wynajem. Warto tylko nadmienić,że dziś na rynku dostępnych jest wiele firm, które służą tu pomocą, zatem z wynajmem nie będzie żadnego problemu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

Categories Ciekawe
https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-poza-miejscem-zameldowania/ zobacz