TOP

Nowoczesne meble, czyli meblościanki wracają do łask

Meblościanki w czasach PRL uważano za synonim kiczu i złego smaku. Dzisiaj znowu są modne. Ma je w swojej ofercie niejeden sklep meblowy. Nowoczesne meble wyglądają jednak zupełnie inaczej niż ich pierwowzory, ale tak samo jak one są bardzo funkcjonalne. Są one bowiem pomieścić naprawdę sporo przedmiotów.

Czym cechują się nowoczesne meblościanki?

Współczesne meblościanki wyglądają nieco inaczej niż ich poprzedniczki z czasów PRL. Przede wszystkim takie nowoczesne meble są lżejsze, mniejsze i solidniejsze. Poza tym prezentują się bardzo efektownie i elegancko. Niekiedy mają asymetryczną zabudowę. Składają się na ogół z wielu stojących modułów o różnym kształcie czy wielkości. Można je więc zaaranżować na wiele różnych sposobów. W sklepach meblowych można znaleźć zestawy z półkami na książki czy płyty z muzyką. Zawsze do takich nowoczesnych mebli można dodatkowo zakupić oświetlenie LED, które nadaje im ciekawego charakteru.

Różnorodność przede wszystkim

Obecnie ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim meblościanki w kolorze czarnym i białym, zarówno te matowe, jak i z połyskiem. Ponadto zawsze dobrze prezentują się meble w kolorze naturalnego drewna. Można zdecydować się na wersję w jednym lub kilku kolorach. Nowoczesne meble posiadają solidną konstrukcję. Są zdobione elementami metalowymi czy szklanymi. Często nie posiadają zewnętrznych uchwytów, ale nie jest to norma.

Jaką meblościankę wybrać do swojego mieszkania?

Zawsze sprawdzonym rozwiązaniem są luksusowe meble w kolorze czerni i bieli. W mniejszym mieszkaniu można postawić na zupełnie podstawowe moduły, a w większych wnętrzach do zestawu podstawowego można dopasować bardziej wyszukane elementy. Poza tym bardzo modne są meblościanki w kolorze drewna rodzimego lub egzotycznego np. wenge. Prezentują się one niezwykle elegancko i efektowne. W aranżacjach nowoczesnych świetnym pomysłem będą meble wykończone hartowanym szkłem. Jest ono bardzo wytrzymałe, a więc nie trzeba obawiać się o jego przypadkowe stłuczenie.

Meblościanka – czemu nie?

Dobrze wybrana i skomponowana meblościanka to także spora oszczędność pieniędzy. Nie trzeba bowiem wówczas kupować osobno komody, witryny czy biblioteczki. Meblościanka świetnie prezentuje się np. w salonie, ale można na nią zdecydować się także w sypialni czy przedpokoju. To mebel praktyczny, który wcale nie zajmuje wiele miejsca. Zresztą nie trzeba też od razu decydować się na cały zestaw. Można zamówić jedynie wybrane elementy i samodzielnie stworzyć efektowny, nowoczesny mebel, który z czasem będzie można rozbudowywać o coraz to nowe elementy czy potrzebne moduły.

Categories Ciekawe