TOP

Części do maszyn rolniczych – używane czy nowe?

Obecne rolnictwo wykorzystuje do pracy przy produkcji bardzo nowoczesne maszyny i urządzenia, które posiadają czasem dosyć skomplikowane mechanizmy, dlatego od ich klasy oraz wieku, czy też stopnia zużycia zależy wybór części zamiennych. Części do maszyn rolniczych dostępne na rynku można wybrać spośród nowych oraz używanych.

W jakich przypadkach lepiej wybrać nowe, oryginalne części do maszyny rolniczej?

W przypadku, kiedy maszyna rolnicza jest nowa lub prawie nowa, a nie obejmuje jej gwarancja, bądź awarii uległa część, która tej gwarancji nie podlega lepiej jest zainwestować w nową część, ponieważ można mieć pewność, że maszyna będzie dłużej bezawaryjnie pracować. Wprawdzie nowe części do maszyn rolniczych są niestety o wiele droższe niż ich używane odpowiedniki, ale jednak warto taki koszt ponieść.

Kupując febrycznie nową część otrzymuje się od producenta gwarancję na ten element, pewność, że będzie on posiadał idealne parametry oraz będzie doskonale współpracował z innymi mechanizmami w urządzeniu. Nowe części można bez problemu zamówić u producenta maszyny, są one stale dostępne, dlatego w przypadku wystąpienia awarii nie istnieje zagrożenie przestojem.

Jakie dodatkowe zalety posiada zakup nowych części do maszyn rolniczych?

Tego rodzaju części posiadają udokumentowaną datę produkcji, dlatego nie ma ryzyka, że mają one jakieś ukryte wady związane z ich przebiegiem. Producent udziela na podzespoły rękojmi oraz gwarancji, co oznacza, że w momencie, kiedy odmówią one posłuszeństwa z niewiadomych przyczyn, zostaną bez problemu wymienione na inne tego samego typu.

Nowe części zamienne do maszyn każdej dostępnej na rynku marki, konkretny producent oferuje w ciągłej sprzedaży, z reguły nie ma konieczności dłuższego czekania na zamówione mechanizmy, a ten aspekt jest niezwykle istotny w napiętym czasie prac polowych, kiedy każdy dzień opóźnienia może przynieść niepowetowane straty w plonach.

Kiedy kupno używanych części do sprzętów rolniczych ma ekonomiczne i praktyczne uzasadnienie?`

Wymiana zużytych części na inne używane tego samego typu ma sens, kiedy maszyna jest już od dłuższego czasu eksploatowana. Stary wieloletni sprzęt będzie równie dobrze pracował z używanymi częściami, pochodzącymi z pewnego źródła i sprawdzonymi pod względem sprawności. Używane części kupione w renomowanej hurtowni, która specjalizuje się w tego rodzaju handlu daje dużą pewność co do poczynienia dobrego zakupu.

Niebagatelną zaletą używanych części są ich o wiele niższe ceny, niż jest to w przypadku nowych odpowiedników.

Categories Ciekawe
s-man.pl imytolepiej.pl Wysoki stolik do kuchni