TOP

Popularne metody manicure

Coraz więcej kobiet pragnie na swoich paznokciach posiadać idealnie wykonany manicure. Ten trend możemy zauważyć już u nastolatek, które także często decydują się na ozdobienie swoich paznokci. Zatem jakie metody wykonywania manicure są najbardziej popularne?

Manicure w zaciszu domowym

Bardzo wiele kobiet decyduje się wykonać manicure w zaciszu domowym. W tym celu kupują odpowiednie lakiery i same próbują ozdobić swoje paznokcie.

Warto pamiętać, iż tą metodą możemy wykonać idealne wzory. Jednak należy mieć świadomość, iż lakier nie ma aż takiej trwałości jak w przypadku wykonywania tego typu zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

Manicure hybrydowy

Jedną z najbardziej popularnych metod zdobienia paznokci jest manicure hybrydowy. Tego typu technika polega na naniesieniu na paznokieć odpowiedniego żelu wymieszanego z lakierem.

Warto wiedzieć, iż takie zdobienie paznokci jest bardzo trwałe. Taki manicure może być na naszych paznokciach aż przez kilkanaście dni bez żadnych zmian koloru.

Manicure winylowy

Z kolei jedną z najnowszych metod wykonywania manicure jest metoda winylowa. Polega ona na naniesieniu na paznokcie klientki specjalnego lakieru winylowego, który w połączeniu ze specjalną bazą praktycznie schnie od zaraz.

Obecnie bardzo dużo gabinetów kosmetycznych wprowadziło do swojej oferty tego typu innowacje. Możemy je znaleźć w wyszukiwarce internetowej. Wystarczy wpisać hasło przykładowo „manicure pedicure w Warszawie” lub też „manicure pedicure Warszawa”. Z pewnością znajdziemy dużo gabinetów.

Manicure obecnie na dłoniach powinna mieć każda kobieta. Jest to bardzo popularny sposób zdobienia paznokci, który doskonale wpasował się w aktualne kanony piękna. Warto pamiętać, iż istnieje kilka technik wykonywania manicure. Jeżeli nie wiemy na którą się zdecydować, warto udać się do odpowiedniego specjalisty. Doskonałych profesjonalistów znajdziemy w internecie, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło przykładowo „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Categories Zdrowie i Uroda