TOP

Łóżko dla dziecka – co wybrać?

Poszukiwanie łóżka dla dziecka to spore wyzwanie, szczególnie, kiedy rodzice chcą zapewnić maluchowi wygodę, a jednocześnie nie zrujnować swojego portfela. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, jednocześnie dostosowując się do silnej konkurencji. Obecnie więc znajdziemy wysokiej jakości łóżka w ekonomicznej cenie. Jakie modele okażą się najlepsze?
Zanim wybierzemy konkretny model warto zastanowić się, jakie są oczekiwania względem konkretnego łóżka. W przypadku małego dziecka musimy mieć na względzie, że maluch rośnie, a samo łóżko powinno służyć przynajmniej przez kilka lat. Mając to na uwadze z pewnością będziemy pamiętać o tym, aby kupić łóżko dłuższe, odpowiednie dla dziecka do wzrostu np. 160 cm.

Z jakiego tworzywa?

Kluczowym pytaniem jest również to, z jakiego materiału ma zostać wykonane łóżko. Wielką popularnością cieszą się łóżka z drewna. Są one tworzone z litego drewna, pozyskiwanego z takich gatunków drzew jak sosna, dąb czy buk. Bele drewniane są początkowo starannie selekcjonowane, kolejno zaś poddawane procesom suszenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w przyszłości wewnątrz tworzywa nie pojawi się pleśń. Drewno lite jest niezwykle odporne na uszkodzenia, działanie wody, wnikanie brudu. Wielu producentów dodatkowo pokrywa je lakierami i bejcami. Drewno lite na wiele lat zachowuje swój piękny kolor. Z pewnością są to argumenty za kupnem tego wyjątkowego mebla.
Wiele łóżek z drewna może posiada również wewnętrzne komory, idealne do przechowywania pościeli czy zabawek. W mieszkaniach blokowych takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie miejsca!

Innym rodzajem tworzywa są płyty meblowe – są one znacznie lżejsze, przez co również mniej odporne na uszkodzenia. Mimo to, że względu na atrakcyjną cenę, łóżka z tego materiału są chętnie kupowane przez klientów.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze