TOP

Jak zorganizować 30 urodziny?

Trzydziestka to dla wielu osób dość znacząca granica wieku, dlatego 30. urodziny często obchodzone są równie hucznie jak np. 18-tka. Jako że każda okazja do zabawy jest dobra, warto pokusić się o zaplanowanie imprezy urodzinowej z nieco większym rozmachem niż zwykła popołudniowa domówka.

Zastanów się nad stylem imprezy

Zanim zaczniesz ustalać menu i wybierać kreację, pomyśl o tym, jaką imprezę chcesz urządzić: czy będzie to elegancki bankiet  z efektownymi tartinkami i babeczkami, czy też taneczna impreza klubowa? Ciekawym pomysłem jest przyjęcie tematyczne, zorganizowane wokół twojego ulubionego motywu przewodniego,  np. podróży, filmu czy wybranego kraju lub regionu. Wówczas możesz dopasować dekoracje oraz potrawy do charakteru przyjęcia, a nawet przygotować mini-pamiątki dla gości, nawiązujące do klimatu imprezy.

Wybierz miejsce

Jeżeli wiesz już, jaki klimat ma mieć twoje przyjęcie urodzinowe, pora wybrać się na poszukiwania idealnego lokalu. W zależności od charakteru imprezy, może to być pub, kawiarnia lub restauracja, jak również sala bankietowa, np. w hotelu. Warto wziąć pod uwagę także to, ile osób zamierzasz zaprosić – sala musi być na tyle duża, aby wszyscy swobodnie się pomieścili i ewentualnie – aby został jeszcze chociażby kawałek parkietu do tańca. Alternatywą dla wynajętej sali jest impreza w domu, oczywiście pod warunkiem, że dysponujesz wystarczającą przestrzenią. Osoby obchodzące urodziny latem mogą także zorganizować przyjęcie na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie czy na działce: garden party może być zarówno wytwornym bankietem, jak też swobodną imprezą przy grillu.

Wyślij zaproszenia

Choć zaproszenia wysyła się w dzisiejszych czasach przeważnie na takie uroczystości, jak np. ślub, to jednak warto przygotować je również z okazji urodzin. To miły akcent, którym z pewnością sprawimy przyjemność naszym gościom. Warto skorzystać z niebanalnych wzorów zaproszeń dostępnych w internecie lub zaczerpnąć inspiracji i przygotować je własnoręcznie – wtedy będą miały jeszcze większy urok. Na zaproszeniu powinna oczywiście znaleźć się informacja o godzinie rozpoczęcia imprezy oraz miejsce (możesz dodać także mapkę dojazdu). Dobrze jest również określić, jaki charakter ma przyjęcie (eleganckie, swobodne, tematyczne itp.), ponieważ dzięki temu ułatwisz gościom wybór kreacji.

Ustal menu

Na urodzinach najważniejszy jest rzecz jasna tort, ale wiadomo także, że nie samymi słodkościami człowiek żyje. Jadłospis urodzinowy powinien komponować się z klimatem przyjęcia – mogą to być np. dania z kuchni włoskiej, francuskiej czy meksykańskiej lub potrawy pojawiające się w twoich ulubionych książkach czy filmach. Można także przygotować dania niezwiązane bezpośrednio z tematem przyjęcia, i udekorować je w sposób charakterystyczny dla danego motywu przewodniego. Jako że urodzinowych toastów raczej nie wznosimy herbatą, warto zadbać także o odpowiednie drinki. Jeżeli organizujemy większą imprezę, najlepiej skorzystać z oferty hurtowni, np. http://alkohole.eurocash.pl/ – dzięki temu możesz uzyskać korzystniejsze ceny i mieć większy wybór trunków.

Categories Ciekawe