TOP

Jak zapakować i przygotować do transportu sprzęt RTV i AGD?

Pakowanie paczek o małych gabarytach zazwyczaj nie przysparza nam większych trudności. Zgoła odmiennie może jednak wyglądać sytuacja gdy przyjdzie nam zmierzyć się z większymi produktami. Takimi z kategorii AGD lub też RTV. Podpowiemy wam jak zatem poprawnie zapakować tego rodzaju produkty do wysyłki.

Pakowanie sprzętów o dużych gabarytów nie powinno różnić się znacznie od pakowania innych towarów.

Trzeba mieć oczywiście na uwadze aby opakowania które wykorzystamy do pakowania były odpowiednio dostosowane do wagi danego przedmiotu. W sklepach internetowych takich jak e-hurtownia-opakowań znajdziecie zarówno pudełka wykonane z tektury trzy warstwowej jak i te z tektury pięcio warstwowej, przeznaczone do cięższych przedmiotów.

Miejcie też na uwadze to aby wielkość opakowania była dostosowana do wielkości waszego sprzętu RTV lub AGD. Gdy w paczce występują jakieś puste przestrzenie to należy je wypełnić albo za pomocą fili bąbelkowej lub też przy użyciu poduszek powietrznych.  W przypadku wysyłki telewizora, bardzo wrażliwe elementy takie jak panel wyświetlacza warto też zabezpieczyć dodatkowo styropianem.

Pakujemy na palety.

Należy też mieć na uwadze, że sprzęt RTV oraz AGD który waży powyżej 30 kg będzie trzeba umieścić na palecie. Dopilnujmy więc aby towar był umieszczony idealnie na środku palety i nie wystawał poza jej obrys. Dodatkowo przyda nam się folia stretch którą to wykorzystamy do zafoliowania i przymocowania towaru do palety. Warto również nakleić później etykiety ostrzegawcze, jeżeli wysyłany towar należy do szczególnie podatnych na uszkodzenia.

 

Categories Ciekawe
https://radioszczecin.pl/422 https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ live url