TOP

Wróżby przez Internet?

Runy online, tarot online, horoskop na każdy dzień tygodnia…Dla niektórych to kuriozalne, dla innych – zabawne. Jeszcze do niedawna wróżenie miało sporo zwolenników, głównie ze względu na otoczkę, jaka mu towarzyszyła. Dziś jest zupełnie inaczej – otrzymujemy wróżbę bez żadnego kontaktu z samym wróżącym. Czy to wciąż ezoteryka?

 

Wróżby niegdyś

Jak wyglądało wróżenie kiedyś? Oczywiście bardzo różnie. Często zdarzało się wróżenie wprost na ulicy – przypadkowych przechodniów zaczepiały kobiety, które oferowały przewidywanie przyszłości na podstawie linii na dłoniach. Często wróżki „urzędowały” również w specjalnych pomieszczeniach. Nastrojowe światło, zakryta twarz wróżącej, skomplikowane rytuały – nieważne, czy ktoś ostatecznie wierzył we wróżby czy nie, nie można było jednak nie docenić specyficznej atmosfery towarzyszącej staromodnemu przewidywaniu przyszłości. Obecnie coraz rzadziej można skorzystać z usług tego typu, a osoby wróżące nierzadko przenoszą się do programów telewizyjnych lub na łamy portali internetowych.

Wróżby w sieci – runy online, tarot, horoskop

Obecnie jednak wróżenie przeniosło się w dużej mierze do…sieci. Runy online? Nie ma problemu. Tarot? Sennik? Biorytm? Wydaje się, że dziś w Internecie można znaleźć wszystko. Dotyczy to także wróżb. Z jednej strony może to służyć rozrywce – każdy w wolnej chwili może wejść na jedną ze stron ezoterycznych (a jest ich w Internecie całkiem sporo…) i zrelaksować się na chwilę. Z drugiej jednak warto zauważyć, że taka liczba stron ezoterycznych i wróżby online nie pomagają raczej w budowaniu wiarygodności ezoteryki. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo to większość stron z czarami cieszy się dość dużą popularnością. Być może wynika to z łatwości dostępu. Drugim powodem może być brak opłat (przynajmniej w większości wypadków).

Categories Ciekawe
https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-wynajem-mieszkania/ Taboret industrialny stołek w stylu loft