TOP

Jak przebiega badanie spermy?

Badanie spermy ocenia określone cechy męskiego nasienia i zawartych w nim plemników. Ma to na celu pomóc w ocenie płodności u mężczyzn, zarówno dla osób chcących począć dziecko, jak i w celu weryfikacji sukcesu wazektomii. W zależności od metody pomiaru można ocenić określoną ilość cech. Na ogół badanie plemników wykonuje laboratorium diagnostyczne. Oferujące badanie nasienia Katowice to miasto, gdzie wykonać można tego typu test.

Przyczyny badania spermy

Najczęstsze przyczyny laboratoryjnej analizy nasienia u ludzi są częścią badania niepłodności par oraz mężczyzn po wazektomii. Badanie spermy jest też używane do testowania dawców ludzkich do dawstwa nasienia. U zwierząt badanie plemników jest powszechnie stosowane w hodowli stadnej oraz hodowli zwierząt gospodarskich. Czasami mężczyzna wykonuje analizę nasienia w ramach rutynowych testów przed ciążą kobiety. Na poziomie laboratoryjnym jest to rzadkie, ponieważ większość podmiotów świadczących opiekę zdrowotną nie przetestuje spermy, o ile nie zostanie o to wyraźnie poproszona lub jeżeli nie istnieje silne podejrzenie patologii w jednym z tych obszarów odkrytych podczas wywiadu lekarskiego czy podczas badania fizykalnego.

Badanie plemników

Charakterystyka mierzona za pomocą analizy spermy jest tylko jednym z czynników wpływających na jakość nasienia. Jedno źródło stwierdza, że 30% mężczyzn z prawidłową analizą nasienia ma nieprawidłową funkcjonalność plemników. I odwrotnie, mężczyźni o słabych wynikach analizy nasienia wciąż mogą mieć dzieci. Różne sposoby pobierania nasienia to: masturbacja, pobranie z prezerwatyw czy ekstrakcja najądrzy. Zapewniające profesjonalne badanie nasienia Katowice są miastem, w którym wykonać można fachową analizę przy użyciu nowoczesnego wyposażenia.

Przygotowanie do badania nasienia

Optymalna abstynencja seksualna do uzyskania próbki nasienia wynosi 2-7 dni. Najczęstszym sposobem uzyskania próbki nasienia jest masturbacja, a najlepszym miejscem do jej uzyskania jest klinika, w której przeprowadzana jest analiza. W ten sposób można uniknąć zmian temperatury podczas transportu, które mogą być śmiertelne dla niektórych plemników. Po uzyskaniu próbki należy ją umieścić bezpośrednio w jałowym plastikowym pojemniku. Nie można jej przechowywać w konwencjonalnym środku konserwującym, ponieważ zawierają one substancje chemiczne, środki smarne lub środki plemnikobójcze, które mogłyby uszkodzić próbkę. Następnie należy przekazać próbkę do kliniki, aby można było wykonać badanie spermy najpóźniej po godzinie. W dziedzinie takiej jak badanie nasienia Katowice są w stanie zaoferować dostęp do nowoczesnych klinik i znakomitych specjalistów.

Źródło artykułu: http://www.gyncentrum.pl/badanie-nasienia

Categories Ciekawe