TOP

Obecne trendy w ogrodowym wypoczywaniu

Rozpoczął się „boom” na zaopatrywanie się we wszelkiego rodzaju akcesoria ogrodowe. Coraz większą uwagą w sklepach zaczynają cieszyć się krzesła ogrodowe, grille gazowe czy piłki plażowe. Z większych przedmiotów „branie” mają przede wszystkim stoły i wiaty ogrodowe. Spójrzmy na najciekawsze przedmioty w tegorocznych trendach rekreacyjnych.

Mniej plastiku, więcej natury

Choć produkty wykonane z materiałów sztucznych, tworzone poprzez wypełnianie form na wtryskarkach, zawsze cieszyły się dużą popularnością, to ich procentowy udział w ofertach sklepów zaczyna wyraźnie maleć. Na „czoło peletonu” już niedługo będą wychodzić produkty, które są skonstruowane przede wszystkim z materiałów łatwo biodegradowalnych i jednocześnie organicznych (naturalnych). Już dziś możemy zauważyć szeroką gamę krzeseł i stołów do ogrodu, które są w 100% stworzone z naturalnego drzewa. Nawet łączenia i zamienniki metalowych śrub zostały wykonane z naturalnego, solidnego drewna. Przedmioty te są często dużo droższe, niż ich plastikowe odpowiedniki. Niektóre sklepy jednakże starają się, aby ceny były konkurencyjne i oferują przedmioty z drewna o słabszej jakości (np. z domieszkami substancji sztucznych). Pamiętajmy jednak, że naturalne, dobrze zabezpieczone drewno będzie materiałem niezwykle odpornym i niezawodnym w naszym ogrodzie.

Zapożyczenia z zachodu

Możemy także zaobserwować sporo nowych trendów, które przywędrowały do nas z zagranicy. Mowa tutaj między innymi o rożnych wymyślnych konstrukcjach elektrycznych, które dodają uroku naszemu ogrodowi – szczególnie w późnych porach wieczornych. Zastosowanie różnokolorowych świateł LED w np. wodoodpornej osłonie pozwala umieścić taki sprzęt w naszym oczku wodnym, dzięki czemu nasze miejsce do wypoczynku zyska niepowtarzalny klimat i z pewnością zaimponuje znajomym. Istnieją także bardziej praktyczne i zdecydowanie użyteczniejsze przedmioty, które znacznie zwiększą nasz komfort w ogrodzie. Wiaty ogrodowe, czyli baldachimy o solidnej konstrukcji, pozwolą nam schronić się przed największym upałem w jego cieniu. Ochrona przed gorącem to nie jedyny plus wiat ogrodowych – cechują się one także bajecznym, niepowtarzalnym wyglądem, który upiększy nasze miejsce do wypoczywania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Categories Ciekawe