TOP

Odzież medyczna – specjalistyczne elementy garderoby

Dużo można powiedzieć na temat odzieży roboczej, której użytkuje się na co dzień. Tak, w wielu branżach ma się do czynienia z takimi elementami garderoby. Również, jeżeli chodzi o branżę medyczną. Dlaczego odzież medyczna jest tak ważna? 

Zabezpieczenie dla człowieka

Odzież medyczna stanowi zabezpieczenie dla osób ją noszących. Nie tylko przed zabrudzeniami, ale co najważniejsze – przed skażeniami, których w medycznym miejscu pracy nie brakuje. Warto również zaznaczyć, że takie elementy garderoby chronią również przed roznoszeniem zakażeń dalej. W końcu nikt nie wraca w ubraniu medycznym do domu, tylko zostawia je w szafce. Ewentualnie jednorazowe ubrania medyczne przeznaczone są do szybkiej utylizacji. Jak więc widać – wszelkie środki bezpieczeństwa zostają zachowane.

Odzież medyczna a obowiązujące prawo

Warto dodać, że polskie przepisy (zresztą, nie tylko te obowiązujące w Polsce) jasno określają, iż medyczna garderoba jest obowiązkiem. Co więcej, w naszym kraju został przyjęty został standard stosowania odzieży medycznej (EN 13795) wraz z dyrektywą wykonawczą precyzującą jego funkcjonowanie (ECD 93/42/EEC [MDD]). Te normy obowiązują od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. I tak naprawdę nie ma w tym nic złego. Dzięki temu można być pewnym tego, że wszystkie ubrania są naprawdę bezpieczne – zarówno, jeżeli chodzi o pacjenta, jak również pracownika służb medycznych. Ciekawostką jest to, że tego rodzaju ubrania dedykowane są również do obsługi salonów kosmetycznych. 

 

Categories Ciekawe
https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ dayloans10doqd.com nvinn.org