TOP

Ekologiczne opakowania foliowe – bądź EKO

Patrząc na wysypika śmieci – nie tylko te legalne – możemy pokusić się o stwierdzenie, że śmieci nas po prostu zalewają. Globalnie stanowią wielki i zauważalny problem, który tak naprawdę zaczyna się od naszych wyborów. Kolejna jednorazówka zabrana ze sklepu, sięganie po plastikowe opakowania jednorazowego użytku to niestety norma, która zatruwa nasze środowisko. Tymczasem na rynku dostępne są ekologiczne opakowania foliowe, łatwo degradowane i tym samym przyjazne dla otoczenia.

Bądź Eko – wybieraj dobre opakowania

Systemy opakowań biodegradowalnych śmiało wkroczyły na rynek, niestety z powodu nieświadomości konsumentów nadal są zbyt rzadko wybierane. Bioplastik jest rozwiązaniem przyszłościowym, które jest perfekcyjnym zamiennikiem szkodliwego plastiku. Do ich produkcji używa się surowców odnawialnych, a także całkowicie naturalnych.

Opakowania z bioplastiku

Prawdą jest, że nauka nie zna swoich granic. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu stworzenie opakowania z bioplastiku można by traktować w kategorii fantastyki – obecnie to codzienność. Opakowania z bioplastiku mają te same właściwości pod kątem wytrzymałościowym co poprzednicy, ale ich sekret tkwi w szybkim i pełnym rozkładzie w środowisku. Ekologiczne opakowania z bioplastiku powstają przy użyciu etylenu pozyskiwanego z trzciny cukrowej, kukurydzy, odpadów papierowych czy rolniczych. Z punktu widzenia konsumenta nic się nie zmienia pod kątem jakości, natomiast z punktu widzenia środowiska to krok milowy do dobrej przyszłości.

Categories Ciekawe
efoxstory.com rs-gisor.org est.pl