TOP

Eleganckie łóżko z litego drewn

Szukając odpowiedniego łóżka do swojej sypialni zazwyczaj myślimy wyłącznie jego estetyce oraz o tym, czy będzie ono pasowało do wystroju pomieszczenia. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad materiałami czy też nad ich trwałością. Warto wziąć to pod uwagę – łóżko wykonane z tworzyw takich jak lite drewno posłuży nam przez wiele lat i tak samo długo będzie cieszyło nasze oczy pięknym wyglądem. Co wybrać?

Cechy idealnego łóżka

Odpowiednio dobrane łóżko pozwala nam na spokojny i niezakłócony niczym sen, jest odpowiednio zbudowane, a jego konstrukcja jest odporna na uszkodzenia. Obecnie na polskim rynku znajdziemy łóżka tworzone zasadniczo z dwóch rodzajów materiałów: desek meblowych oraz litego drewna. W przypadku desek meblowych łóżka takie nie są drogie, z czego wynika ich duża popularność. Niestety, w przypadku desek meblowych ich trwałość jest niewielka – już po kilku latach użytkowania możliwe jest ich pękanie, odkształcanie się. Taki mebel będzie wymagał wymiany.

W przypadku wybrania łóżka z drewna litego możemy być pewni wysokiej jakości i odporności na uszkodzenia – wynika to przede wszystkim z gęstości drewna. Firmy takie na notodo.pl wykorzystują drewno pochodzące z sosen, buków i dębów. Gwarantuje to wysoką trwałość drewna oraz szeroką gamę kolorystyczną. Łóżka dostępne są w licznych rozmiarach i opcjach – zdecydowana większość klientów decyduje się na modele posiadające wewnętrzne komory do przechowywania pościeli lub też tapicerowane zagłówki. Dzięki tym ostatnim możliwe jest wygodniejsze czytanie czy oglądanie TV wieczorami.

Nie tylko łóżka!

Warto wiedzieć, że lite drewno wykorzystywane jest nie tylko do produkcji wyjątkowych łóżek. Topowi producenci zaoferują nam całe komplety, które wspaniale wypełnią przestrzeń sypialni. Poza łóżkami w ofercie znajdziemy komody, szafy, niewielkie szafki nocne, toaletki czy skrzynie.

 

 

Categories Dom i Wnętrze