TOP

Okna pasywne i ich rodzaje

Budownictwo pasywne to jedna z najnowszych propozycji, jakie można spotkać na rynku budowlanym. Można dzięki niemu w przyszłości zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze. Jednym z ważnych elementów tego rodzaju metod stawiania budynków są okna pasywne.

Plastikowe okna pasywne

Dostępne są różnego rodzaju okna pasywne, które można kupić w atrakcyjnych cenach. Najczęściej wybierane są okna PCV pasywne, ponieważ ich cena jest bardzo niska w stosunku do propozycji drewnianych lub aluminiowych. Aby zaliczyć okna PCV do kategorii pasywnych ich współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić poniżej 0,8 W/m2K. Do tego profile okien PCV muszą posiadać minimum sześć komór wewnętrznych oraz odpowiednie uszczelki. Komory w ramach okiennych odpowiedzialne są za termoizolację cieplną oraz akustyczną. Same uszczelki chronią przed przenikaniem wilgoci oraz wody do wnętrza naszych domów. 

Drewniane okna do budownictwa pasywnego

Drewniane okna pasywne wyróżniają się o wiele lepszą estetyką i ciekawym designem. Jednak nie należy zapominać, że drewno należy co jakiś czas konserwować, aby zachowało swoje pierwotne właściwości. Głębokość okien drewnianych pasywnych musi wynosić od 88 mm do 120 mm. Do tego musi się w nich znaleźć pakiet trzyszynowy z dwiema komorami. Muszą one również w odpowiedni sposób izolować hałas dochodzący z dworu. Nie można również zapominać o obecności odpowiednich uszczelek, dzięki którym wilgoć i woda z zewnątrz nie będzie pojawiała się w domach, jak również wewnątrz konstrukcji okna. 

Categories Dom i Wnętrze
https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ -satori.org els2017.org