TOP

Dla kogo są kalendarze szkolne?

Kto tak naprawdę korzysta ze szkolnych kalendarzy? Czy tylko uczniowie? Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, nierzadko oferujące wiele dodatkowych możliwości poza standardowym przedstawieniem poszczególnych miesięcy i dni w roku. Bardzo istotnym rozwiązaniem jest miejsce na własne notatki albo tzw. tablice, które przydają się do szybkiego przypominania lub sprawdzenia dat, terminów, pojęć, słówek i wielu innych rzeczy.

Uczeń a kalendarz

Liczną grupą osób kupujących kalendarze szkolne są oczywiście uczniowie. Sam pomysł takiego zakupu wiąże się z tym, że kalendarz stanowi jednocześnie podręczny notes i zestaw przydatnych informacji, do których często się wraca. Kalendarz dla ucznia nie powinien być za ciężki, więc lepiej postawić na taki w cienkich, ale twardych oprawkach. Będzie to ułatwiało posługiwanie się nim w dowolnej chwili, bez ryzyka, że coś się zniszczy.Im młodszy uczeń, tym kalendarz powinien być bardziej kolorowy, wesoły – będzie to zachętą do częstego korzystania. Oczywiście bardzo istotną kwestią pozostaje też wnętrze. Duża ilość miejsca na notatki oraz ciekawie przedstawiona treść informacyjna (np. infografiki) spowoduje, że kalendarz stanie się przydatną pomocą naukową.

Kalendarz dla nauczyciela

Ze zrozumiałych względów, kalendarze szkolne kupują także nauczyciele. Ich celem jest pozyskanie czegoś, co będzie łatwo ze sobą nosić, gdzie będą mogli wszystko zanotować i jeszcze posłużyć się dostępem do dat, by zaplanować np. spotkania czy ważne wyjścia. W kalendarzach są też oczywiście wszystkie święta szkolne i wolne dni. Wiedza o tym znakomicie ułatwia pracę. Do każdego z tych zadań można wykorzystać też chociażby komputer z dostępem do internetu, ale dla wielu osób papierowa forma kalendarza jest znacznie bardziej przystępna. Specjalne kalendarze szkolne dla nauczycieli zawierają szereg dodatkowych opcji, na przykład miejsce na wpisywanie ocen czy uwag dotyczących uczniów, informacje o regulaminach czy przepisach istotnych w pracy placówki, szkoleniach i wielu innych istotnych sprawach.

Niewielkie kalendarze

Kalendarze szkolne w mniejszej formie nadają się też np. dla rodziców. Dzięki temu będą oni zorientowani co do wszelkich wolnych dni czy też ważnych świąt podczas roku szkolnego. Pozwala to na lepsze planowanie ewentualnego wypoczynku, jeśli w ciągu tego czasu trafia się np. dłuższy weekend. Rodzice młodszych i starszych uczniów mogą posłużyć się kalendarzem w celu posiadania maksymalnej kontroli nad tym, czy ich pociechy nie opuszczają przypadkowych dni tłumacząc to świętem, którego tak naprawdę nie ma.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Categories Ciekawe