TOP

Jak dobierać żyrandole klasyczne do nowoczesnych wnętrz

Dla wielu właścicieli mieszkań żyrandole klasyczne są nieco przestarzałym rodzajem wiszącej lampy, w której w kilku kloszach umieszczano żarówki. Ze względu na swój charakter większość takich żyrandoli była wykorzystywana głównie w salonach i pokojach dziennych. Jednak moda, jaka obejmuje także oświetlenie, sprawiła, że również żyrandole uległy modyfikacjom i zdecydowanie lepiej podkreślają charakter danego wnętrza.

Jak wybierać żyrandole klasyczne


Zanim zdecydujemy się na zakup wiszącej lampy czy klasycznego żyrandola, warto się przyjrzeć meblom oraz dodatkom, jakie wykorzystano w danym pomieszczeniu. Do nowoczesnych, prostych w formie mebli, stylizowanych na styl skandynawski, pasować będą proste żyrandole, najlepiej o kształtach geometrycznych. W nowoczesnych wnętrzach niewskazane są również dodatkowe zdobienia żyrandoli wykorzystujące elementy szklane czy metalowe, za to można postawić na żyrandole o prostych kloszach. W jadalniach i salonach urządzonych w stylu art deco bardzo często można spotkać tradycyjne meble drewniane, tapicerowane krzesła czy też przeszklone komódki i gabloty. W takich wnętrzach idealne będą klasyczne żyrandole o efektownie wygiętych ramionach i ciekawych kloszach wykonanych ze szkła.

Najciekawsze klasyczne żyrandole


Tradycyjne żyrandole oraz lampy wiszące z kilkoma kloszami nadal można spotkać w wielu mieszkaniach. Jednak oprócz żyrandoli z klasycznymi kloszami na popularności zyskują również żyrandole witrażowe, robione na zamówienie, które wykorzystują oryginalnie połączone szklane elementy. Klasyczne żyrandole nie muszą mieć tradycyjnych kloszy. W takich rozwiązaniach sięga się bardzo często po metalowe stelaże o bardzo zróżnicowanym kształcie, w których umieszczone są źródła światła. W wielu nowoczesnych mieszkaniach wykorzystuje się także żyrandole z jednym dużym kloszem, w którym umieszcza się kilka źródeł światła. Bardzo często takie żyrandole wzorowane są na różnego rodzaju świecznikach, a wykorzystane w nich klosze również nawiązują do tego trendu.

Żyrandole z oryginalnymi kloszami, wykonanymi z przycinanych elementów szklanych, podkreślone dodatkowo wykończeniem z masy perłowej oraz metalowymi detalami, są niezwykle efektowne, dlatego można je stosować jedynie we wnętrzach o prostym wykończeniu. Dużo większe zastosowanie mają żyrandole klasyczne z prostymi kloszami, po które można sięgać wykańczając zarówno nowoczesne wnętrza stylizowane na wnętrza biurowe, jak i tradycyjne salony. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na wykorzystane do ich stworzenia kolory.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/