TOP

Trzy ciekawe powody, dla których warto odwiedzić Pamukkale

Chyba wszyscy odwiedzający Turcję słyszeli o Pamukkale. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Turcji. Nieziemska atrakcja, o której nie można później zapomnieć i zawsze chętnie się do niej wraca podczas opowieści o wakacjach w Turcji. Wiadomo, że część turystów może nie być do końca pewna, czy warto odwiedzić to miejsce. Wszyscy, którzy zdecydowali się na to, by jechać na długą wycieczkę po to, by zobaczyć bawełniany zamek są zachwyceni. Bawełniany zamek, to dosłowne tłumaczenie słowa Pamukkale. I to słowo doskonale oddaje to, co ukazuje się oczom Turystów. Jeżeli więc zastanawiacie się nad tym, czy warto jechać na wycieczkę do Pamukkale, to poniżej przedstawiamy trzy ciekawe powody, które za tym przemawiają.

Powód pierwszy

Powodem numer jeden jest piękny, wspaniały i niepowtarzalny widok. Widok, który ukazuje się wszystkim turystom, którzy przybywają do tego magicznego miejsca. To niezaprzeczalny fakt, że wzgórza Pamukkale w Turcji, widoczne są już z daleka. Wraz ze zbliżaniem się do nich, wrażenie rośnie. Wszystko za sprawą umieszczonych na zboczu wzgórza basenów geotermalnych. One robią olbrzymie wrażenie na każdym. Niezależnie od tego, czy widzą to po raz pierwszy, czy po raz kolejny. Zawsze efekt jest taki sam.

Powód drugi

Powodem numer dwa są zabytki. Nie każdy musi wiedzieć, że na wzgórzu było ulokowane miasto. Miasto, które swoje bogactwo i sławę zawdzięczało właśnie ciepłym źródłom. Źródłom tym, przypisywane są właściwości lecznicze, więc nikogo nie dziwi fakt, że ludzie przybywali tutaj z najodleglejszych zakątów ówczesnego świata. Niestety trzęsienie ziemi, które nawiedziło to miasto, sprawiło, że do momentu odbudowania przez Rzymian, nie mogło powrócić do czasów świetności. Niestety odbudowa miasta wiele nie zmieniła, gdyż pojawiło się kolejne trzęsienie ziemi. I to nie był odosobniony przypadek. Trzęsienia ziemi powracały w te rejony cyklicznie. Dlatego w 1354 roku, miasto opustoszało. Teraz możemy spacerować pomiędzy zachowanymi ruinami miasta i myśleć o jego potędze z okresu świetności.

Powód trzeci

Powodem numer trzy są oczywiście tarasy wapienne i baseny termalne. To tarasami wapiennymi wędrujemy na dół wzgórza. Należy wiedzieć, że trasa wiedzie przez sztucznie uformowane baseny termalne. Zostały one przygotowane przez ludzi, aby chronić zabytkowe instalacje. Pokryte są one białym, wapiennym osadem. Dzięki temu są nie do odróżnienia od starych, historycznych basenów, które znajdują się obok. Są idealnie odwzorowane i to one właśnie przyciągają turystów do tego miejsca. Baseny są najważniejsze, gdyż można się w nich kąpać, można się opalać i spędzać w nich miłe chwile. W połączeniu z możliwością zwiedzania całości, tworzy to świetną atmosferę i daje sporo radości odwiedzającym.

Categories Ciekawe