TOP

Piżamy damskie na lato

Wraz z rosnącymi temperaturami za oknem warto zadbać o odświeżenie swojej garderoby nocnej. To już najwyższy czas, by schować głęboko w szafie grube bawełniane piżamy w renifery. Piżamy damskie na lato powinny być lekkie i przewiewne tak, by umożliwiały komfortowy wypoczynek.

Jakie materiały wybierać?

Najlepszym wyborem na lato będą piżamy damskie wykonane z naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzą się więc len, bawełna, czy jedwab. Wszystkie te tkaniny są miłe w dotyku, lekkie i przewiewne. Często można zupełnie zapomnieć o tym, że mamy je na sobie, a latem jest to jak najbardziej pożądane.

Na lato nie polecamy natomiast piżam damskich z poliestru czy elastanu. W kontakcie ze skórą są nieprzyjemne, a przy tym blokują dopływ powietrza, uniemożliwiając jej oddychanie. W upalne noce mając na sobie takie piżamy, szybko się spocimy, co z pewnością nie wpłynie dobrze na komfort naszego snu. Nawet jeśli piżamy z takich materiałów odpowiadają nam pod względem estetycznym, lepiej odłożyć je na nieco chłodniejsze miesiące.

Jakie kroje będą najlepsze?

Piżama damska na lato powinna być luźna i wygodna. Nie może nas opinać ani krępować ruchów. Jeśli wahasz się między dwoma rozmiarami, wybierz ten większy. Latem z pewnością będzie Ci w nim wygodniej.

Najlepiej jeśli i spodenki i koszulka od piżamy będą krótkie. Możemy wybierać między klasycznymi krojami i nieco bardziej wymyślnymi. Dobrym wyborem będzie zarówno koszulka na krótki rękaw, jak i ta na grubszych czy cieńszych ramiączkach. Wybór między nimi to kwestia indywidualnych upodobań. Pamiętajmy tylko o jednej prostej zasadzie — im mniej materiału mamy na sobie, tym lepiej będziemy się czuli w upalne noce.

Najmodniejsze wzory

Jeśli chodzi o wzory, panuje pełna dowolność. Zdecydowana większość producentów proponuje nam jednolite piżamy damskie w klasycznych kolorach — czerni, czerwieni i bieli. Jeśli taka kolorystyka nam odpowiada, z powodzeniem możemy zaopatrzyć się w taką piżamkę i mieć pewność, że przez długi czas nie wyjdzie z mody.

Jeśli jednak masz ochotę na odrobinę szaleństwa, możesz zdecydować się na któryś z typowo letnich motywów. Zabawne piżamki w monstery, czy flamingi świetnie sprawdzą się latem. Wiele z nich prezentuje się na tyle interesująco, że aż żal ograniczać się do noszenia ich wyłącznie w sypialni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżamy damskie.

Categories Ciekawe