TOP

Szalony pomysł żony, który ocieplił nasz dom, dosłownie i w przenośni

Moja żona, pewnego dnia, wpadła na iście genialny pomysł montażu kominka w naszej sypialni. Początkowo wyśmiałem ją, mówiąc, że nasz dom nie jest przystosowany do tego szaleństwa, że będzie to niebezpieczne dla dzieci i czekałem aż ten pomysł wypadnie jej z głowy.

 

Jednak ona, moja uparta żona, tak wkręciła się w ten pomysł, że nie była w stanie odpuścić. Po przeczytaniu artykułu ze strony https://just-home.com.pl/budowa-kominka/?fbclid=IwAR1aBedOb9v5Gn50wdv-_MkUqhdtYhaJUTTfCBoWyEvlNvVMDbnEXKzF_jI , dowiedziała się o miejscu w naszej sypialni, które pozwalało na instalacje kominka wolnostojącego czyli o miejscu  gdzie łatwo można było podłączyć piec do przewodu kominowego lub wentylacyjnego. I tak zaczęły się poszukiwania naszego idealnego paleniska. W Internecie znaleźliśmy stronę https://just-home.com.pl/.  Firma JUST HOME oferuje kominki różnego typu, z dostosowaniem do potrzeb klienta. To był strzał w dziesiątkę. Na stronie można znaleźć informacje na temat typów kominków oraz wysłać formularz, który pozwoli na stworzenie wizualizacji 3D z wybranym kominkiem.

My zdecydowaliśmy się na wolnostojący kominek o którym więcej dowiedzieć można się na stronie https://just-home.com.pl/kominki-wolnostojace/?fbclid=IwAR3k_AuBvRMDjyyYcsl79QBF9OJCm6EUNvpcf-2us0y9Ba3HVXVyoZa5Pwo.  Jest to klasyczny model, jednak dostosowany do naszych wizualnych potrzeb. Ze względu na wystrój naszej sypialni, wybraliśmy wykończenie kominka białym kamieniem. Biel od zawsze królowała w naszym zakątku. Istniała możliwość dodania bocznego szkła w kominku, jednak dla nas było to po prostu za dużo. Po zaakceptowaniu planów poprzez obejrzenie, można by rzec  gotowego projektu, na wizualizacji 3D przesłanej nam przez firmę JUST HOME, którą tworzy się przy użyciu programu Palette Cad, nadszedł czas na dopięcie formalności na ostatni guzik i montaż marzenia mojej żony.

Cała instalacja przebiegła pomyślnie dzięki pomocy profesjonalistów. Niestety, podłoże w miejscu gdzie miał stanąć piec było łatwopalne więc na etapie montażu musieliśmy zabezpieczyć je szkłem hartowanym. W późniejszym czasie dokonaliśmy wymiany łatwopalnych paneli na niepalną, kamienną posadzkę. Szybkie podłączenie pieca do przewodu wentylacyjnego, zabezpieczenie styku i to już.

Po dokładnej instalacji rozpaliliśmy piec po raz pierwszy, aby wszystkie części instalacji mogły się do siebie dopasować. Wszystko przebiegło pomyślnie i już po chwili mogliśmy cieszyć się widokiem przepięknych płomieni. Żona była zachwycona i szczerze mówiąc ja również pokochałem nasze małe, domowe ognisko. Dzięki firmie JUST HOME możemy korzystać profesjonalnie i przede wszystkim bezpiecznie z naszego paleniska. Dodatkowo stało się ono główną ozdobą naszej sypialni.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/