TOP

Zabawki ogrodowe dla Ciebie i Twojego dziecka – cieszcie się razem wolnymi chwilami!

Nadchodzą ciepłe miesiące, a Twoje dzieci nie mogą wysiedzieć w czterech ścianach? Jeśli macie kawałek ziemi wokół domu, wykorzystajcie go do wspólnych rodzinnych aktywności! Trampolina ogrodowa, huśtawka, piaskownica i inne zabawki do ogrodu pozwolą Wam razem doskonale spędzić czas na świeżym powietrzu. Nacieszcie się wspólnie piękną pogodą!

 

W tym artykule przeczytasz:

  • Dlaczego zakup zabawek ogrodowych dla dzieci to dobry pomysł?
  • Jakie zabawki sprawdzą się w dużym ogrodzie?
  • Które zabawki wybrać do mniejszego ogrodu?

 

Zabawki ogrodowe dla dzieci – dlaczego to taki dobry pomysł?

Zabawki do ogrodu można traktować jako ekwiwalent wyjścia na plac zabaw. Dziecko ma zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, przebywa na świeżym powietrzu, a jednocześnie zyskuje czas wypełniony rozrywkami. Dodatkowo także Ty jako rodzic możesz przyłączyć się do wspólnej zabawy i wykorzystać do maksimum chwile spędzane ze swoją pociechą. Dzieciaki niezależnie od wieku potrzebują się wyżyć i wyszaleć, a jeśli robią to na zewnątrz, dodatkowo dotleniają swój organizm, łapią niezbędną

dawkę witaminy D i czują się po prostu szczęśliwsze!

 

Warto też zauważyć, że zabawki ogrodowe dla dzieci są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu, że w każdej chwili możesz podłączyć wąż ogrodowy i spryskać je strumieniem bieżącej wody – żadne zabrudzenia nie będą Ci straszne! Istnieje też szereg zabezpieczeń na sprzęty do ogrodu. Należą do nich np. pokrywa na piaskownicę, skrzynia ogrodowa czy różnego rodzaju folie zabezpieczające zabawki przed zniszczeniami i przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu takie sprzęty mogą być bezpiecznie przetrzymywane na dworze przez cały rok i nie zabierają miejsca w domu czy garażu.

 

Zabawki ogrodowe na duży teren

Jeśli dysponujesz sporym terenem wokół domu, masz oczywiście szerokie pole manewru. Świetną zabawką sprawdzającą się na dużym obszarze jest np. trampolina ogrodowa. Sprzęt tego typu ma zazwyczaj średnicę wynoszącą minimum 2 metry – a bywa, że nawet i 4 metry. Aby zapewnić dziecku i sobie bezpieczne warunki do zabawy, warto zadbać o to, aby trampolina miała siatkowe ścianki – które ochronią Was od upadku na ziemię po ewentualnym niefortunnym skoku. Zabawka ta ma tę zaletę, że nie tylko daje masę radości użytkownikowi w każdym wieku, lecz także poprawia kondycję fizyczną i pozwala wyładować nadmiar energii ruchowej.

 

W dużym ogrodzie można też ustawić np. piaskownicę. Sprawdzają się szczególnie te modele, które wyposażone są w ławeczki. Dzięki temu nawet jeśli Twój maluch bawi się w piasku, Ty możesz przysiąść z boku, tuż obok niego. Dzieci uwielbiają też np. zjeżdżalnie – pamiętaj jednak, że to również sprzęt zabierający sporo miejsca. Jeśli masz taką możliwość, spróbuj zainstalować w ogrodzie huśtawkę. Może to być duża rodzinna huśtawka w formie ławy na stelażu lub model wiszący – zamontowany np. na solidnym konarze drzewa. W tym przypadku duży komfort zapewnia tzw. bocianie gniazdo, na którym możesz się bujać razem ze swoim dzieckiem – miejsca z pewnością Wam nie zabraknie!

 

Domek do zabawy i inne sprzęty do małego ogrodu

W przypadku gdy masz raczej mały ogród lub niewielką jego część możesz wygospodarować na zabawy z dzieckiem, postaw np. na domek ogrodowy czy namiot. Wyobraźnia najmłodszych nie zna granic, więc raz może on być bajkowym zamkiem, innym razem – kajutą na statku pirackim, a jeszcze kiedy indziej – statkiem kosmicznym. Od lat niesłabnącym entuzjazmem cieszy się też zwykła zabawa w dom, która nie tylko daje brzdącom sporo radości, lecz także ma spory walor edukacyjny. Pozwala bowiem uczyć się dorosłych obowiązków oraz różnych funkcji społecznych. Taki domek czy namiot ogrodowy nie musi wcale być duży, za to możliwości jego wykorzystania są właściwie nieprzebrane – Twoje dziecko na pewno będzie miało masę pomysłów.

 

W przypadku gdy masz mało miejsca w ogrodzie, sprawdzą się też różnego rodzaju rozwiązania wielofunkcyjne. Możesz np. ustawić niewielką plastikową piaskownicę, którą w lecie można zamienić w basenik, a w zimie – pochować tam zabawki i zakryć całość odporną pokrywą. Chętnie wybierane są również zabawki dmuchane, które można szybko napełnić powietrzem – a potem zwinąć, gdy zabawa dobiegnie końca. Wśród nich znajdują się też baseny, które są dostępne w wielu wymiarach i wersjach kolorystycznych. Gdy jest gorąco, napełnia się oczywiście wodą, ale znajdują one zastosowanie także wtedy, kiedy temperatura nie sprzyja kąpielom. Można do nich bowiem wrzucić miękkie, różnokolorowe piłeczki i dać dziecku możliwość zabawy jak w popularnych „kulkowniach”.

 

Chcesz nacieszyć się czasem z dzieckiem i spędzić z nim wartościowe chwile na świeżym powietrzu? Skorzystaj z oferty dostępnej pod adresem: https://allegro.pl/kategoria/zabawki-ogrodowe-86273 i wybierzcie wspólnie zabawki ogrodowe idealnie dopasowane do Waszych potrzeb!

Categories Dom i Wnętrze
live url https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/