TOP

Mariaż szkolnictwa i branży budowlanej, czyli jak wykształcić fachowców w Opolu?

Dla wielu podmiotów takich jak firma budowlana opolskie jest prawdziwą „kopalnią” złota, ale też wykształconych pracowników, zwłaszcza że na lokalnym rynku (nie tylko w województwie opolskim) w ostatnich latach pojawiło się ogromne zapotrzebowanie na takie osoby.

Mariaż szkolnictwa i branży budowlanej

W ostatnich tygodniach wiele opolskich firm budowlanych skupiło się na objęciu specjalnym patronatem lokalnych szkół, które specjalizują się w tej tematyce. W ten sposób stawia się na dobrze wyszkoloną kadrę, która ma wejść na rynek pracy z określonym bagażem wiedzy i stosownymi umiejętnościami. O tym, jak jest to ważne, często mówią sami specjaliści. Podkreślają oni fakt, że w ostatnich latach budownictwo cierpiało na prawdziwą, kadrową zapaść. Może więc warto je uzdrowić?

Darmowa wiedza w praktyce

Zaletą objęcia patronatem niektórych opolskich szkół budowlanych, jest możliwość pokazania ich uczniom specyfiki pracy w budowlance. Dzięki dodatkowym zajęciom teoretycznym i praktycznym, specjaliści z opolskich firm budowlanych przekażą młodym ludziom wiedzę na temat poszczególnych maszyn wykorzystywanych w tej branży i specyfice ich wykorzystania. Wiąże się to z ogromnym potencjałem edukacyjnym, którego większość polskich szkół nie może zapewnić na własną rękę. Więcej informacji znajdziesz na stronie firma budowlana opolskie.

Różne etapy kształcenia

Opolskie firmy budowlane, które zdecydowały się na objęcie patronatem niektórych szkół specjalizujących się w tej tematyce, zwykle dzielą cały program kształcenia praktycznego na kilka podstawowych etapów. Pierwszym z nich jest etap zapoznawczy, w którym uczniowie skupiają się przede wszystkim na metodyce pracy w danej firmie. Dopiero na kolejnych etapach praktycznego kształcenia, młodzi ludzie zaczynają brać udział w pracy przedsiębiorstwa, a nawet realizują konkretne projekty budowlane.

Nie tylko Opole!

Dla podmiotów takich jak firma budowlana opolskie nie jest jedynym miejscem, w którym w ten sposób kształci się kadrę. Tego typu projekty powstawały już w innych regionach Polski, a zwłaszcza na Górnym Śląsku i w Warszawie. Ten sposób stawiania na młodą, wykształconą kadrę, jest bardzo dobrym rozwiązaniem i zazwyczaj przynosi bardzo dobre efekty.

Podsumowanie

Opolskie firmy budowlane nie były pierwszymi przedsiębiorstwami, które objęły patronat nad lokalnymi szkołami budowlanymi. Jednak to one, jako jedne z pierwszych, zrobiły to na aż tak dużą skalę. Może w ten sposób uda się wykształcić specjalistów z wielu innych dziedzin polskiej gospodarki, w których również brakuje rąk do pracy?

Categories Dom i Wnętrze