TOP

Pomoc prawnika w sprawach rodzinnych

Wiele rodzin zmaga się obecnie z problemami dotyczącymi rozwodów oraz opieki nad dziećmi. Niestety, często takie sprawy kończą się w sądzie, ponieważ małżonkowie nie są w stanie dogadać się samodzielnie, a rodziny nie są w tym pomocne. W takiej sytuacji warto szukać dobrego prawnika.

Specjalista od prawa rodzinnego

Wielu specjalistów doskonale zna prawo rodzinne kraków jest przykładem miasta, w którym powstają kancelarie specjalizujące się właśnie w takich sprawach. Warto szukać kancelarii, która oferuje klientom pomoc na najwyższym poziomie, ponieważ walka w sądzie bywa trudna. Niekiedy małżonkom naprawdę zależy na tym, aby osiągnąć swój cel i korzystają z różnych chwytów.

Jak znaleźć najlepszego prawnika?

W dużych miastach nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę prawo rodzinne Kraków i z pewnością pojawi się wówczas wiele wyników dla takiego zapytania. Oczywiście, dobrym krokiem jest zapoznania się z opiniami innych osób. Trzeba pamiętać, że pojedyncze opinie mogą się od siebie różnić, ponieważ specjaliści od prawa rodzinnego prowadzą różnego rodzaju sprawy.

Ile może trwać sprawa w sądzie?

Wiele osób, które decydują się na rozwód, a następnie na podział majątku i podzielenie opieki nad dziećmi, zastanawia się nad tym, jak długo będą musieli walczyć w sądzie o swoje prawa. Wiele zależy tu od konkretnej sytuacji. Zdarzają się bowiem takie, w których rozwód można otrzymać w ciągu jednej rozprawy.

Najczęściej jednak sąd stara się zachęcać do mediacji. Kiedy nie ma takiej możliwości, wówczas można liczyć na dość szybki wyrok. Najtrudniej bywa z podziałem majątku wspólnego małżonków, w szczególności takich, którzy rozwodzą się po wielu latach wspólnego życia. Najczęściej zgromadzony przez nich majątek jest już spory i ciężko jest go w sposób sprawiedliwy podzielić.

W takich kwestiach najlepiej jest dogadać się z małżonkiem i wspólnie ustalić plan podziału majątku, jak również kwestii opieki nad dziećmi. Wówczas sądy przychylają się do takich ustaleń dość szybko.

Categories Ciekawe