TOP

Dropshipping – czym jest i czym się cechuje?

Biznes to niewątpliwie inwestycje na każdym kroku. Nierzadko duże, wymagające zmierzenia się z ryzykiem, ale wszystkie dokonywane w celu uzyskania pożądanych korzyści, nie tylko finansowych. Wciąż jednak pozostają elementy, na których można oszczędzić. Pola do popisu dla osób nie tyle kreatywnych, co myślących logicznie i będących w stanie znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania. Jednym z nich będzie dropshipping.

Hurtownie dropshippongowe

Wspomniany dropshipping to nic innego, jak przekazanie w ręce dostawcy zadania wysyłki zamówionego towaru do klienta. Dostawca odpowiada zatem za proces wysyłki towaru, a sprzedawca ma szansę oszczędzić chociażby na miejscu pod magazyn. Poza tym w tego rodzaju modelu logistycznym sprzedaży przez internet, można liczyć na regularny przepływ środków pieniężnych. By przekonać się, jak wiele firm i indywidualnych przedsiębiorców korzysta z tego rozwiązania, wystarczy wpisać w Google hasło dropshipping hurtownie.

Jakie minusy?

Jak każde rozwiązanie w biznesie i tutaj trzeba się liczyć z pewnymi minusami, które są jednak możliwe do zminimalizowania względem ewentualnych konsekwencji. Sprzedawca przede wszystkim nie może liczyć na całkowicie bezpośredni kontakt z klientem, jak i nie ma szans zareklamowania się poprzez indywidualne oznakowanie opakowania z wysyłanym towarem. Nie ma również gwarancji czy to dostawca wywiąże się ze swojego zobowiązania, jak i, czy realizacja dojdzie do skutku, gdy sprzedawca nie będzie miał wiedzy o wyprzedanym towarze. Wady te z powodzeniem można zredukować, a nawet całkowicie ominąć, jeśli zostanie zapewniona odpowiednia komunikacja pomiędzy sprzedawcą, a dostawcą.

Dropshipping to model, który zdecydowanie warto rozważyć. Wziąć pod uwagę możliwości, jakie daje, jeśli problemem staje się miejsce magazynowania bądź wysyłka wielkogabarytowych towarów, jak chociażby budynków ze stali. Sprzedawca ponadto może swój czas poświęcić na inne aspekty związane z powziętym biznesem. Propozycję w szczególności rozważać będą najmniejsi przedsiębiorcy.

Categories Ciekawe