TOP

Jaki zespół będzie najlepszy na wesele?

Pary Młode organizujące imprezę weselną często zastanawiają się, jaki zespół powinny wybrać. Na rynku działa obecnie bardzo wiele kapel, od dwu do nawet siedmioosobowych. Zespoły weselne różnią się od siebie nie tylko ilością członków, ale również instrumentami, na których grają. Jak wybrać ten najlepszy?

Skład zespołu

Po pierwsze pamiętajmy, że im więcej członków liczy zespół, tym wyższa będzie cena za jego usługi. Dowiedzmy się czegoś więcej o umiejętnościach muzyków. Czy mają oni stosowne muzyczne wykształcenie? Ilu z nich śpiewa? Na jakich instrumentach grają? Czy będą grali tylko na scenie, czy będą w stanie przygrywać gościom również przy stołach podczas toastów? Obecnie każdy dobry zespół posiada swoją stronę internetową. Zajrzyjmy na nią, aby uzyskać szczegółowe informacje. Często na stronie znajduje się repertuar, a czasami nawet nagrania z różnych wesel. Jeśli spodoba nam się to, co zobaczymy, to znaczy, że znaleźliśmy swój wymarzony zespół.

Kultura osobista muzyków

Pamiętajmy, że zespoły weselne nie tylko grają na imprezie, ale w zasadzie ją prowadzą. Zachęcają gości do zabawy na parkiecie, prowadzą oczepiny i wznoszą toasty. Należy więc wybrać taki, który nie wzbudza naszych podejrzeń co do swojej klasy już przy pierwszej rozmowie. Muzycy powinni wyrażać się kulturalnie i mieć poczucie humoru. Doświadczony zespół to skarb w razie gaf na parkiecie spowodowanych zbyt duża ilością spożytego alkoholu – potrafi obrócić niezręczną sytuację w żart i ukryć zażenowanie „gwiazdy parkietu”.

Płatność

Najbardziej rozchwytywane zespoły weselne mają pozajmowane terminy nawet na dwa lata do przodu. Nie oznacza to jednak, że Pary Młode płacą za ich usługi z góry. Zwyczajowo wpłaca się zaliczkę, a resztę dopłaca po weselu. Jeśli zespół, który chcecie zatrudnić żąda od Was zapłaty całości kwoty przed imprezą, najbezpieczniej jest poszukać innej kapeli. Pamiętajmy, że umowę z zespołem podpisuję się na kilka godzin, należy więc w niej też ustalić stawkę za ewentualne nadgodziny.

Categories Ciekawe