TOP

Jak dbać o krzesła rattanowe?

Krzesła i dodatki wykonane z rattanu cieszą się w ostatnich sezonach ogromną popularnością. Naturalne akcenty zdobią wnętrza modnych mieszkań oraz starannie urządzone ogrody i tarasy. Dzisiaj zastanowimy się, jak dbać o plecione meble, aby przez długie lata służyły w ogrodzie w nienagannym stanie.

Krzesła rattanowe piękne na długie lata

Krzesła rattanowe „nie lubią” wody. Wyposażając swój taras w komplet mebli zbudowanych z egzotycznego surowca, należy pamiętać o tym, aby nie narażać wyposażenia na kontakt z opadami ani nie czyścić ich dużą ilością wody. Codzienna pielęgnacja tego typu mebli ogranicza się do regularnego usuwania z ich powierzchni kurzu za pomocą miotełki, odkurzacza z wąską końcówką albo szczotki ryżowej. Pomocne okażą się również specjalistyczne środki do impregnowania naturalnych materiałów (wikliny, bambusa, rattanu). Jeśli będziesz musiał usunąć uporczywe plamy mokrą ściereczką, zadbaj o to, aby przed ponownym użyciem mebla dokładnie go wysuszyć.

Pokrowiec – nieoceniona pomoc w walce o piękny wygląd mebli

Osoby, które chcą przedłużyć żywotność swoich ulubionych krzeseł ogrodowych, z pewnością zainteresują nowoczesne pokrowce. Podczas zakupu pokrowców nie zdawaj się na przypadek. Niskiej jakości, grube osłony z domieszkami PVC pod wpływem niskiej temperatury mogą sztywnieć, a  następnie pękać. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup modeli szytych z lekkiego poliestru wzbogaconego membraną. Dodatkowa warstwa sprawia, że materiał oddycha, zapewniając tym samym optymalną cyrkulację powietrza miedzy meblami a przykrywającym je pokrowcem. W efekcie meble są odpowiednio zabezpieczone przed opadami, a pod przykryciem nie rozwijają się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.

Categories Dom i Wnętrze
https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/