TOP

Masz narty Rossignol? Sprawdź, kiedy powinieneś je zmienić

Niezależnie od jakości wykonania, narty Rossignol – podobnie jak każdy, inny przedmiot – z biegiem czasu ulegnie uszkodzeniu, zużyciu a nawet zniszczeniu. Kiedy zatem należy podjąć decyzję o rozstaniu się z dotychczasowym modelem nart? Czy istnieją jakieś przesłanki, które przyspieszają ten proces?

Po pierwsze – dzieci

Dzieci zużywają narty najszybciej. Po pierwsze uczą się na nich jeździć, co w naturalny sposób wpływa na szybkość ich zużycia. Kolejna kwestia to rozwój naszych pociech. Po prostu w inne narty wyposażymy malucha, który stawia na nartach dopiero pierwsze kroki a w inne dziecko, które ma już 10 – 12 lat. Wreszcie po trzecie, każde dziecko jeżdżące na nartach, z biegiem czasu uczy się nowych umiejętności.

Zresztą doświadczenie jest jednym z najczęstszych powodów, dla którego dzieci powinny wymieniać swoje narty. Jeśli więc umiejętności dziecka rosną (co widać w sposobie jazdy), pora zmienić posiadany model nart. Jeśli nie będzie on zbytnio zużyty, można go odsprzedać komuś innemu. W ten sposób choć częściowo zrekompensujemy sobie zakup nowych nart Rossignol.

Po drugie – konserwacja

Na szybkość zużycia nart przez doświadczonych narciarzy, wpływ mają dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest oczywiście sposób i częstotliwość jazdy. Wiadomo, że narty do feeride’u zużyją się szybciej, niż ich delikatniejsze odpowiedniki. Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest konserwacja nart.

Krawędzie nart Rossignol muszą być czyszczone i ostrzone. Warto też zadbać o jakość ślizgów, które są odpowiedzialne za wykonywanie manewrów i stabilność jazdy. Jeśli zauważymy, że te elementy są po prostu uszkodzone, pod żadnym pozorem nie należy kontynuować użytkowania takiej narty. Po prostu może być to zbyt niebezpieczne.

Po trzecie – nasze umiejętności

Osoba dorosła ma najłatwiej. Jeśli uważa, że jej umiejętności podniosły się na tyle, że czas na wymianę nart, niech po prostu to zrobi. Jazda po twardym i przewidywalnym terenie może stać się z biegiem czasu nudna, co – bez zakupu odpowiedniego sprzętu – może doprowadzić do utraty przyjemności z jazdy.

Podsumowując, narty Rossignol warto wymienić tylko wtedy, jeśli uważamy że warto doświadczyć czegoś nowego w jeździe bądź też gdy narta jest już wystarczająco wyeksploatowana. W przypadku nart Rossignola ten drugi czynnik występuje relatywnie rzadko. Są to po prostu zbyt dobre narty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/narty-cat-2 – narty rossignol

Categories Zdrowie i Uroda
https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ zobacz