TOP

Dlaczego warto wybierać budownictwo z prefabrykowanych ścian betonowych?

Wybór technologii budowlanej podyktowany jest często tym, jak szybko inwestor prywatny chce się wprowadzić do domu. W przypadku inwestorów, którzy wznoszą budynek na użytek firmy czas wykonania liczy się jeszcze bardziej. Dlatego wybiera się rozwiązania, które pozwalają zbudować trwały budynek w kilka tygodni. Do takich należy niewątpliwie budownictwo z prefabrykowanych ścian betonowych, które śmiało może konkurować z budownictwem z drewna czy też kanadyjskim.

Prefabrykowane ściany betonowe – mocna konstrukcja, która daje wiele możliwości

Decydując się na dom z prefabrykowanych ścian betonowych ma się pewność, że dom będzie trwały i odporny nawet na wstrząsy, a także wysoce ognioodporny. Jest to szczególnie istotne w przypadku budynków tworzonych na użytek publiczny. Oczywiście aby wykorzystać prefabrykowane ściany betonowe, trzeba mieć gotowy projekt w głowie, gdyż wszystkie otwory okienne, drzwiowe, a także przejścia rury kanalizacyjnej przez ścianę. Gotowe prefabrykaty nie są bowiem przystosowane do cięcia. Przy użyciu prefabrykowanych ścian betonowych można tworzyć bardziej złożone projekty. Ze względu na wytrzymałość takich ścian, mogą powstawać bez przeszkód budynki wielopiętrowe. Poszczególne kondygnacje ścian są wzmocnione stalową siatką i łączone za pomocą stalowych prętów, które służą również do spajania konstrukcji ze stropem. W takiej technologii znacznie łatwiej wykonać więźbę dachową.

Prefabrykowane ściany betonowe – gotowe konstrukcje dwu i trzywarstwowe

Można zamówić prefabrykowane ściany betonowe, które poza warstwą nośną posiadają warstwę izolacyjną. Izolacja może być wykonana z wszelakich materiałów, począwszy od styropianu, przez wełnę mineralną, a skończywszy na piance poliuretanowej. Można wybrać również prefabrykowane ściany betonowe trzywarstwowe i jeszcze bardziej przyspieszyć pracę wykończeniowe, gdyż ściana zostaje zaopatrzona w tym przypadku również w warstwę elewacyjną. Prefabrykowane ściany betonowe zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną budynku, dlatego z powodzeniem mogą być również wykorzystane w budownictwie energooszczędnym czy nawet pasywnym. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że w procesie tworzenia ścian nie są wytwarzane żadne szkodliwe substancje pochodne, a budowa jest w pełni ekologiczna.

Szybkość montażu, niski koszt budowy, to także powody dla których warto wybierać technologię budowlaną wykorzystującą prefabrykowane ściany betonowe. Domy z gotowych ścian betonowych nie różnią się trwałością od wykonanych tradycyjną metodą murowaną, dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe

Categories Ciekawe
live url https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz wiecje