TOP

Trójmiasto to nie tylko piękne plaże

Turyści co roku zjawiają się w Trójmieście, aby całe dnie wylegiwać się na nadbałtyckich plażach i kąpać się – zarówno w słonej wodzie, jak i słońcu. Leniuchowanie na piasku jest wspaniałym sposobem na urlop i oderwanie się od problemów związanych z pracą. Jednak jeszcze lepszym pomysłem jest wybranie się na wycieczkę rowerową po Gdańsku czy Sopocie. Gdy ruszamy się, nasze ciało produkuje endorfiny, które są odpowiedzialne za uczucie szczęścia. Ale to nie wszystko. Przy wysiłku fizycznym oddychamy szybciej, dzięki czemu wchłaniamy jeszcze więcej nadmorskiego jodu, który odpowiada za poprawne działanie tarczycy.

Co zobaczyć?

Dokąd wybrać się rowerem? Lista rzeczy do zobaczenia w Trójmieście zdaje się nie mieć końca. Turyści często decydują się na wycieczkę ścieżką rowerową prowadzącą od Sopotu, przez Gdańsk-Jelitkowo, aż do Gdańska Brzeźno. W Sopocie wypada oczywiście zobaczyć słynne drewniane molo i zrobić krótki spacer po Monciaku, robiąc sobie obowiązkowe zdjęcie z Krzywym Domkiem. Jadąc do Jelitkowa warto skosztować wędzonej ryby i sfotografować kolorowe kutry stojące przy plaży przy Rybackim Mini Muzeum. W Jelitkowie nie da się przejechać obojętnie obok budek z watą cukrową i goframi. Zapach zniewala nawet największych zwolenników zdrowego żywienia. Jadąc dalej, do Brzeźna, warto zrobić przerwę by usiąść na plaży przy jednym z mniej obleganych wejść, a u celu – przespacerować się po molo, które jest prawie nowe, porównując do jego Sopockiego odpowiednika.

Skąd wziąć rower?

Najprostszym sposobem na znalezienie sprawnego i wygodnego roweru jest skorzystanie z wypożyczalni Veloking.pl. Ta sieć wypożyczalni ma swoje punkty nie tylko wzdłuż powyżej opisanej ścieżki, ale także w innych punktach Gdańska. Największą zaletą Veloking jest to, że rower wypożyczony w jednym punkcie możemy zwrócić w innym. Jeśli więc okaże się, że pod drodze zepsuje się pogoda, lub nie mamy tak dobrej kondycji, jak obstawialiśmy, oddajemy rower w najbliższej wypożyczalni i wracamy do domu kolejką SKM lub taksówką. Ciekawostką jest to, że wypożyczalnie Veloking mająw swojej ofercie nie tylko rowery, ale również gokarty na pedały. Gokarty mają o wiele wygodniejsze siedzenia niż rowery, a dodatkowo są stabilne i niewywrotne. Dzięki temu można nimi jeździć nawet po trudnym terenie bez obawy, że pojazd się przewróci. Gokarty szczególnie ukochały sobie dzieci, które chętniej wybierają się nawet na dalekie wycieczki z rodzicami na czterech kółkach, niż na dwóch.

Categories Zdrowie i Uroda