TOP

Jakie zastosowanie mają prefabrykowane ściany betonowe?

Prefabrykowane ściany betonowe mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też w branży budowlanej odgrywają one coraz większą rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, gdzie najczęściej wykorzystuje się olbrzymi potencjał prefabrykowanych elementów.

Jakie zastosowanie?

Jeżeli chodzi o prefabrykowane płyty ścienne, to przeważnie stosowane są one jako wytrzymałe konstrukcje szkieletowe oraz osłonowe nie tylko budynków mieszkalnych, ale również biurowców i pomieszczeń użyteczności publicznej. Prefabrykowane ściany bardzo często stanowią także główną część elewacji hal przemysłowych i produkcyjnych.

Poszczególne ściany betonowe prefabrykowane łączone są z elementami stropowymi i dachowymi. Olbrzymia popularność ścian prefabrykowanych wynika przede wszystkim z ich licznych zalet. Spełniają one wymogi funkcjonalno-użytkowe i techniczne, dlatego też tak wielu inwestorów korzysta z ich dobrodziejstwa. Mowa tutaj oczywiście o takich parametrach jak np. nośność, szczelność, odpowiednia izolacyjność termiczna oraz ogniochronność. Nie można zapominać także o walorach estetycznych, które dla wielu inwestorów odgrywają ważną rolę.

Prefabrykowane ściany do zadań specjalnych

Oryginalne prefabrykowane ściany betonowe od renomowanych producentów dopuszczone są dla większości klas ekspozycji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można z ich potencjału skorzystać nawet w środowiskach agresywnych chemicznie. W tym przypadku niezbędne jest jednak wykonanie na eksponowanych powierzchniach specjalnej ochrony, która zabezpiecza beton i stal.

Ściany prefabrykowane bardzo często są częścią konstrukcji, czyli tzw. stężeniem. Oznacza to, że prefabrykaty poddawana są działaniom sił zewnętrznym i wewnętrznym na obciążenia pozostałych części konstrukcji stropów i elementów dachu.

Jeżeli chodzi o sztywność poszczególnych konstrukcji, to w dużej mierze zależy ona przede wszystkim od zastosowanych systemów połączeń. Sposób wykorzystanych połączeń zależy z kolei od lokalizacji poszczególnych łączeń oraz od funkcji i działań sił.

Kiedy warto postawić na prefabrykaty?

Prefabrykowane ściany betonowe doskonale sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy czas postawienia danego obiektu jest ograniczony. Jest to także wspaniałe rozwiązanie, gdy betonowanie w chłodnym klimacie nie sprzyja.

Prefabrykowane elementy przypadną do gustu także tym inwestorom, którzy w pierwszej kolejności stawiają na trwałość i niezawodność. Dzięki prefabrykowanym ścianom betonowym, można także zaoszczędzić sporo miejsca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe – http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Categories Ciekawe