TOP

Dlaczego warto wybrać się na masaż klasyczny?

Masaż klasyczny jest powszechnym rozwiązaniem wykorzystywanym między innymi do uśmierzania bólu mięśni, ścięgien, kości oraz stawów. Jest to również sposób na przewlekłą niewydolność krążeniową, czy nerwobóle. Uogólniając jest to świetna technika relaksacyjno – zdrowotna wykorzystywana do poprawy komfortu życia ludzi.

Masaż klasyczny przeprowadzany jest przez specjalistów, którzy za pomocą swoich rąk, niekiedy dedykowanych urządzeń elektrycznych wykonują konkretne ruchy na ciele, masując określone partie ciała. Odradza się wykonywania poważniejszych ucisków, ugnieceń itp. przez osoby nieuprawnione. Szczególnie na jednostkach, które nie kwalifikują się do przeprowadzania tego rodzaju zabiegów na ciele.

Masaż klasyczny zwany szwedzkim

Masaż klasyczny nazywany jest masażem szwedzkim ze względu na to, że spopularyzował go dość mocno lekarz pochodzący właśnie ze Szwecji – Per Henrik Ling. Natomiast, jeśli chodzi o naukowe podejście do sprecyzowania powstałych na przełomie wieków technik masażu klasycznego, to zawdzięczamy, to udogodnienie, z kolei Johanowi Mezgerowi. Niewiele osób wie, że masaż klasyczny tak naprawdę narodził się w Chinach. Wykorzystywały go zakonnice w późniejszych czasach – średniowiecznych, które opiekowały się wtenczas chorymi.

Gdzie można skorzystać z zabiegów tj. masaż klasyczny?

W tym momencie można skorzystać z propozycji masażu klasycznego zarówno w klinikach i poliklinikach czy poradniach zdrowotnych, ale również w salonach masażu czy coraz popularniejszych salonach SPA. Takie ułatwienie, z którego możemy skorzystać na Fundusz Zdrowia – NFZ lub w ramach wykupionego pakietu prywatnego, pomaga nie tylko rozmasować obolałe ciało, ale również wpływa doskonale na samopoczucie, dzięki wydzielanemu podczas przeprowadzanego masażu tzw. hormonowi szczęścia. Więc tak naprawdę masaż klasyczny jest doskonały zarówno dla ciała, jak i ducha. Dlatego, nawet jeśli nie odczuwasz bólu kręgosłupa lub nie doskwiera Tobie jakikolwiek ból ciała, to warto poddać się masażowi ze względu na poprawę samopoczucia.

Jak się przygotować do zabiegu – masażu klasycznego?

Przygotowania do masażu tj. masaż klasyczny nie są zbyt skomplikowane, ale należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby przed masażem nie spożywać dużych posiłków. Warto przed samym zabiegiem wziąć również prysznic.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Categories Ciekawe
zobacz imate-demi.org i-ta-events.com