TOP

Wygodna podróż samochodem

W dzisiejszych czasach podróże samochodem są powszechne. Wielu z nas spędza w aucie dużo czasu na co dzień. Dotyczy to zwłaszcza zawodowych kierowców, dla których samochód jest po prostu miejscem pracy.Jeśli zamierzamy spędzić w samochodzie wiele godzin, np. wybierając się w daleką podróż, powinniśmy pomyśleć o bezpieczeństwie i wygodzie podczas jazdy. Jest to ważne nie tylko dla naszego komfortu, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Najważniejsze przed podróżą jest sprawdzenie stanu technicznego auta. Jeśli pojawią się jakieś usterki, bezwzględnie należy je usunąć. W przeciwnym razie ryzykujemy, że auto odmówi nam posłuszeństwa w czasie podróży lub – co bardzo niebezpieczne – uszkodzenie stanie się przyczyną groźnego w skutkach wypadku.

Ważną kwestią jest też optymalna temperatura w aucie. W samochodzie nie powinno być ani za ciepło, ani za zimno. Dlaczego utrzymanie odpowiedniej temperatury jest tak ważne i w żadnym wypadku nie powinno być lekceważone? Temperatura otoczenia wpływa na organizm i jego reakcje. Kierowca powinien być w pełni sił, aby móc skoncentrować się na jeździe i prowadzić bezpiecznie. Zbyt niska temperatura sprawia, że skupiamy się na tym, jak się ogrzać. Zbyt wysoka z kolei spowalnia reakcje organizmu, a także sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni i niecierpliwi. Gdy jest za ciepło, ryzyko zaśnięcia za kierownicą jest wyższe. Należy wobec tego zimą zadbać o sprawne działanie ogrzewania, latem zaś o prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji. Jeśli regularnie serwisujemy auto, nie powinno być w tej kwestii większych problemów. Pamiętajmy, że przed sezonem trzeba sprawdzić działanie klimatyzacji, przede wszystkim szczelność układu. Jeśli wszystko jest w porządku, trzeba uzupełnić poziom czynnika chłodzącego. Gaz do klimatyzacji samochodowej można nabyć w punkcie serwisowym.

Podczas długotrwałej podróży konieczne jest robienie co jakiś czas postojów, zwłaszcza jeśli poczujemy znużenie i senność.

Categories Motoryzacja
https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/