TOP

Trochę sprayu- i jedziesz dalej!

Przy posiadaniu starszego samochodu, który jest warty kilka tysięcy złotych, nie warto płacić lakiernikowi niebotycznych sum za jeden pomalowany element karoserii. Przy takich problemach na przeciw wychodzą lakiery kolorowe jak i lakier bezbarwny w sprayu, które pomogą ukryć niedoskonałości samochodu.

MAŁE ELEMENTY

Malowanie całych, dużych elementów sprayem, takich jak na przykład cały zderzak samochody jest raczej bez sensu. Lakiery w sprayu nadają się doskonale do małych elementów, takich jak odpryski, rysy czy lusterka boczne.

Lakier w sprayu posiada stosunkową niską wydajność więc malowanie nim na przykład całej maski mija się z celem. Jednak malowanie drobnych elementów jest z pewnością warte uwagi, bo dzięki temu można z jednej strony poprawić wygląd estetyczny samochodu- poprzez zamaskowanie rys, z drugiej natomiast można zapobiec powstawaniu rdzy, która zacznie niszczyć samochód.

KOLOR

Obecnie na rynku dostępne są lakiery w sprayu rożnych producentów, z których każdy oferuje wiele kolorów. Warto kupić kolor lakieru zgodny z kolorem samochodu- na przykład sprawdzając po kodzie. Najlepiej zatem pojechać autem lub przynajmniej z pomalowanym elementem, który będzie służył za próbkę do sklepu z lakierami i po przeczytaniu kodu lakieru poprosić sprzedawcę żeby przedstawił wszystkie możliwe odcienie kolorów.

Profesjonalni producenci dysponują wyselekcjonowanymi paletami kolorów i na takiej podstawie dokonać wyboru koloru. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony kolor będzie idealnie dobrany i nie będzie się odróżniał od koloru karoserii samochodu.

LAKIER BEZBARWNY W SPRAYU

Następnym etapem, po pomalowaniu samochodu lakierem kolorowym jest zastosowanie lakieru bezbarwnego w sprayu. Lakier ten służy przede wszystkim do zabezpieczenia warstwy lakieru z kolorem a także do nadania połysku powierzchni, która byłą lakierowana. Lakier bezbarwny w sprayu jest niezwykle prosty w aplikacji i umożliwia dokonywanie bardzo szybkich napraw renowacyjnych samochodu.

Lakier bezbarwny w sprayu nadaje się raczej jedynie do użytku punktowego, gdyż nie jest on wystarczająco utwardzony, aby pokrywać jakieś znacznie większe powierzchnie, typu całe drzwi. Spray takie doskonale nadaje się do tzw. małych zaprawek. Lakiery w sprayu charakteryzują się szybkim wysychaniem, ale także bardzo słabą wydajnością, bowiem muszą być niestety mocno rozrzedzane, aby mogły przechodzić przez dyszkę aerozolu.

Lakier bezbarwny w sprayu dostępny jest w ofercie Lakiery24.com

Categories Motoryzacja