TOP

Jak odróżnić męski kij golfowy od damskiego?

W niemal każdej dyscyplinie sportowej istnieją podziały na sport męski i damski. Wynika to w dużej mierze z uwarunkowań fizycznych kobiet, które są nieco bardziej wątłe od mężczyzn i w związku z tym ich zawody sportowe muszą kierować się nieco innymi zasadami. Przykładowo w biegach kobiety biegają na krótsze dystanse, w golfie z kolei ich gra różni się nieco nie tyle wymaganiami, co sprzętem, którym będą się posługiwać.

Męski kij golfowy

Budowa kija golfowego jest dość prosta – składa się on z główki i trzonka połączonych tak zwanym hoselem. Istnieją różne rodzaje tworzyw, z jakich buduje się kije golfowe, mają one także różne długości i szerokości trzonu oraz inne kształty i wielkości główek. Każde uderzenie wymaga zastosowania innego kija ze względu na technikę, z jaką trzeba uderzać w piłkę golfową. Męskie kije są zdecydowanie cięższe i dłuższe od tych damskich, bowiem ich długość dopasowuje się do długości ramienia gracza. „Na oko” trudno jest amatorowi określić, który kij golfowy jest damski, a który męski, jednak po uważniejszym ich obejrzeniu, dotknięciu i wzięciu kilku zamachów można się przekonać, że damskie kije golfowe są zdecydowanie lżejsze. Nie oznacza to jednak, że są łatwiejsze w obsłudze i przez to łatwiej jest nimi grać – po prostu ich rozmiary i budowa są bardziej dopasowane do delikatnej kobiecej fizjonomii.

Damskie kije golfowe

Miłośniczki golfa, które mają wielką ochotę spróbować swoich sił w tym sporcie, zdecydowanie powinny się o to pokusić. Wśród damskich kijów golfowych znajdziemy ich różne rodzaje, podobnie jak w przypadku męskich – hybrydy, wedge, irony, woody, divery, czy puttery. Wiele dostępnych na rynku kijów golfowych dla kobiet posiada też specyficzne wykończenia, co jest zdecydowanym atutem dla pań, które przywiązują wagę do takich detali, jak zdobienia czy kolorystyka sprzętu, którym się posługują. Każda golfistka w swojej torbie powinna posiadać zestaw ulubionych kijów o różnej numeracji.

Do płaskich, a dalekich uderzeń stosuje się niskie numery kijów, zaś wysokie numery – do krótkich, ale wysokich uderzeń. To bardzo przydatna informacja dla każdej pani, która poszukuje idealnego dla siebie kija. Taki kij nie istnieje – potrzeba mieć ich co najmniej kilka. Większość golfistów oraz golfistek lubi mieć na własność cały zestaw kijów do golfa, dopasowanych do indywidualnych preferencji, dzięki czemu można utrzymywać swoją sportową kondycję w dobrej formie i mieć pewność, że dzięki temu zestawowi uda nam się zdobywać same sukcesy w ulubionym sporcie.

Zapraszam po więcej informacji na stronę https://golfteam.pl/125-damskie – damskie kije golfowe.

Categories Ciekawe
https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu tiae.pl