TOP

Trwałe parasole tarasowe – jaki model wybrać?

Szukając idealnego miejsca na relaks coraz częściej zwracamy uwagę na nasze przydomowe tarasy. Taki taras, nawet o niewielkich rozmiarach, może stać się idealną przestrzenią do relaksu. Niezbędne są jednak elementy takie jak meble ogrodowe i parasole tarasowe. Jakie parametry brać pod uwagę podczas kupowania tych produktów?

Parasole tarasowe – elegancja i trwałość

Parasole tarasowe są elementem niezbędnym w przestrzeni wypoczynkowej. Nie tylko pozwalają nam na wypoczynek w strefie cienia, ale też skutecznie chronią nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nowoczesne parasole tarasowe zaskoczą nas pod wieloma względami. Są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, jak również dopasowane do potrzeb konkretnych klientów. Liczne punkty regulacji w parasolach tarasowych sprawiają, że możliwe jest dopasowanie kąta padania cienia niezwykle precyzyjnie.

Stelaże parasoli tarasowych tworzone są z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaż osadza się na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Dodatkowo parasol posiada również odchylaną czaszę – w zależności od modelu czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Jak dbać o parasole tarasowe?

Chcąc zachować wysokie parametry parasoli tarasowych na długie lata warto zastanowić się nad nabyciem pokrowca ogrodowego. Dedykowane pokrowce ogrodowe na parasole skutecznie chronią je przed działaniem wilgoci, osiadaniem kurzu czy brudu, promieniowaniem UV. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, które pozwolą na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dzięki regularnemu stosowaniu pokrowców ogrodowych pozwolą na utrzymanie naszego parasola w doskonałej formie przez szereg lat.

Categories Dom i Wnętrze