TOP

Urządzamy salon industrialny

Styl industrialny kojarzony jest ze Stanami Zjednoczonymi w latach 50 tych. Kiedyś taki styl został narzucony przymusowo. Dzisiaj wiele osób stawia na salon industrialny, sypialnię, kuchnię i inne pomieszczenia. Styl industrialny przed nami ogromne i bardzo ciekawe możliwości aranżacyjne.

Salon industrialny otwarty

Urządzając salon industrialny musimy pamiętać o kilku zasadach jakimi rządzi się ten styl. Przede wszystkim otwartość. Niech będzie w nim jak najwięcej przestrzeni. Starajmy się takiego pomieszczenia nie ograniczać żadnymi ścianami, dzięki czemu zyskamy więcej miejsca. Ten wizjonerski styl narodził się z potrzeby zagospodarowania opuszczonych fabryk przemysłowych. Bardzo często kojarzony był z artystami, które mogły w ten sposób pokazać swoją otwartą naturę i głowę z najróżniejszymi pomysłami. Planując taki salon nie stawiajmy na pomalowane ściany, tylko na “gołe ściany”. Niech materiał z którego są wykonane będzie na wierzchu. 

Duże okna

W dawnych czasach, kiedy ten styl był przymusem, nikt nie starał się mocno osłaniać okien. Można wręcz powiedzieć, że okna wcale nie były osłonięte. W dzisiejszych czasach dbamy jednak o swoją intymność, dlatego duże okna kojarzone z industrialnym stylem niech będą osłonięte industrialnymi roletami. Są one tak wykonane, że dzięki nim nasz salon industrialny nadal będzie sprawiał wrażenie jeszcze większego. Aby pogłębić to wrażenie starajmy się wybierać jasne rolety, które można dopasować do tak fantastycznego i bardzo wyraźnego stylu. 

Categories Dom i Wnętrze
https://bezpiecznapodroz.org/2024/03/03/ubezpieczenie-samochodu-w-podrozy-zagranicznej-co-musisz-wiedziec/ ying.com.pl https://metropoliabydgoska.pl/jakie-powinno-byc-bezpieczne-mieszkanie/