TOP

Gokarty na pedały

Gokarty na pedały to prawdziwy hit ostatnich lat, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci. Maluchy uwielbiają pędzić na swoich czterech kółkach przez parki i lasy, a rodzice cieszą się, że ich pociecha woli aktywną zabawę na świeżym powietrzu odcałodniowego przesiadywania przed ekranem komputera. Na co zwrócić uwagę kupując gokart dla dziecka?


Bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo

Wybierając gokart dla malucha pamiętajmy, że to zabawka, na której pociecha będzie poruszała się dość szybko. Nie warto zatem kupować taniego gokarta chińskiej produkcji, ale postawić na wysokiej jakości produkt renomowanej firmy. Jeśli chodzi o produkcję gokartów, liderem tej kwestii jest bezsprzecznie firma Berg. Wszystkie jej zabawki poddawane są szeregom wyśrubowanych testów zanim trafią do produkcji. Firma wypuściła dwie linie gokartów dedykowanych dla dzieci. Dla maluszków do 5 lat są to pojazdy z serii Berg Buzzy, a dla starszaków do 8 lat – Berg Buddy. Gokarty na pedały od tego producenta mogą być przykładem tego, jak taka zabawka powinna wyglądać. Wszystkie ruchome i ostre elementy ukryte są pod obudową pojazdu. Siedzenia, pedały i kierownica zaprojektowane są tak, by maluch mógł przyjąć wygodną, ale i stabilną pozycję na gokarcie. Gokarty nie są wywrotne, co jest ich najważniejszą cechą. Dzięki temu nawet maluszek może wchodzić w ostre zakręty bez obaw, że pojazd się przewróci.

Wygląd pojazdu

Szukając pojazdu idealnego dla naszego dziecka warto również skupić się na jego wyglądzie. Maluchy mają różne zainteresowania i nie każdemu z nich spodoba się ten sam model. Zacznijmy od wyboru gokarta dla dziewczynek. Chociaż małe księżniczki na pewno będą chciały się ścigać na równi z chłopcami, z pewnością wolałyby delikatny i kobiecy pojazd. Dlatego warto poszukać pojazdów w odcieniach bieli czy różu, każdy renomowany producent ma je w swojej ofercie. Jeśli chodzi o wybór pojazdu dla chłopca trzeba zastanowić się, czy mały kierowca jest raczej pasjonatem offroadu czy wyścigów. W zależności od odpowiedzi lepiej może sprawdzić się gokart o wąskich, gładkich oponach, które będą „pożerały” asfaltowe alejki, lub toporny pojazd z mocnym bieżnikiem na kołach, którym dziecko będzie mogło eksplorować trudne tereny. Warto pomyszkować w Internecie. Niektórzy czołowi producenci gokartów podpisują bowiem umowy ze znanymi markami samochodowymi takimi jak Fiat czy Jeep i na podstawie licencji udzielonych przez te firmy tworzą gokarty, które do złudzenia przypominają ich flagowe modele.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/

Categories Ciekawe