TOP

Znajdź meble na balkon dopasowane do swoich potrzeb

Jakie powinny być idealne meble balkonowe? Zdecydowana część kupujących w sklepach meblowych odpowie, że muszą być one przede wszystkim ładne i eleganckie, aby zdobiły przestrzeń tarasu czy balkonu. Inni są zdania, że meble takie muszą być przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Czy możliwe jest osiągnięcie kompromisu w obu kwestiach? Zdecydowanie tak!

Co zaoferują nam najlepsi producenci?

Meble, które znajdziemy dzisiaj w sklepach producentów diametralnie różnią się od produktów dostępnych jeszcze kilka lat temu. Dawniej meble bardzo szybko ulegały zniszczeniu na skutek działania zmiennych warunków atmosferycznych. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów możliwe stało się stworzenie mebli o trwałej strukturze. Stelaże mebli od najlepszych producentów tworzone są z aluminium malowanego proszkowo, przez co materiał ten jest doskonale chroniony przed działaniem wilgoci oraz wnikaniem rdzy.

Aluminium na naszych balkonach

Meble na balkon tworzone z aluminium to dzisiaj codzienność. Lekki i jednocześnie trwały materiał jest wysoce odporny uszkodzenia mechaniczne. Meble aluminiowe chętnie wykorzystywane są w ogródkach restauracyjnych – są odporne na zarysowania i lekkie, przez co ich przenoszenie nie sprawia żadnego problemu. Siedziska i oparcia krzeseł aluminiowych tworzone są z gęsto plecionych siatek, lin polipropylenowych czy z wygodnych i miękkich poduszek.

Innowacyjne tworzywa i ciekaawy design

Topowi producenci szukają nietuzinkowych rozwiązań. Takim z pewnością jest zastosowanie liny polipropylenowej, która wypełnia oparcia oraz siedziska krzeseł i foteli. Lina pozwala na optyczne odciążenie mebla, sprawia, że staje się on niezwykle ciekawy wizualnie. Dodatkowo materiał ten jest także odporny na ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci.

Categories Dom i Wnętrze