TOP

Zdrowe przekąski: do pracy i na uczelnię

Dlaczego tak wiele osób ma problem ze zdrowym odżywianiem? Jedną z przyczyn może być tryb życia – praca czy studia dzienne nie pozwalają na przygotowywanie czasochłonnych, skomplikowanych posiłków. Nic dziwnego, że często kończy się tak, że śniadanie, drugie śniadanie czy obiad to posiłki, które są kupowane i spożywane w drodze – drożdżówki, batony, hot-dogi, kebaby, tortille…Co zrobić, by zmienić te wyniki i zamienić przetworzoną żywność na pełnowartościowe przekąski?

Zaplanuj dzień i przygotuj posiłki

Zdrowe odżywianie musi wiązać się z planowaniem. Mimo, że wiele osób nie lubi tej czynności, planowanie jest konieczne, by przygotowywać odpowiednie posiłki i przekąski, a przede wszystkim – by kupić właściwe produkty. Zakupy najlepiej robić co trzy, cztery dni; w związku z tym przed wybraniem się do sklepu warto pomyśleć, co chcemy zjeść w najbliższych dniach. Wstępnie przygotowany jadłospis pozwoli nie tylko zrobić właściwe zakupy, ale również pomoże zaoszczędzić pieniądze. Warzywa, owoce, mięso, nabiał – to produkty, które nie zepsują się tak szybko, jeśli będą właściwie przechowywane, dlatego możemy bez obaw planować potrawy, w których te artykuły żywnościowe stanowią podstawę. Po zrobionych zakupach warto przygotować posiłki na następny dzień lub przynajmniej naszykować wszystko, co tylko możliwe – w ten sposób zaoszczędzimy rano czas i pozbędziemy się wygodnej wymówki.

Przekąska w drodze

A co jeśli jednak nie zdążymy przygotować zdrowej przekąski lub posiłku, który będziemy mogli zabrać do pracy czy na uczelnię i jesteśmy skazani na zakup jakiegoś produktu żywnościowego? W takiej sytuacji warto wybierać rozsądnie. Pestki dyni, słonecznika czy tzw. „mieszanka studencka” mogą być niezłym zamiennikiem samodzielnie przygotowanej przekąski. Dobrze sprawdzą się również owoce czy batony o sprawdzonym składzie (np. batony takie jak BeRaw, które zawierają głównie kakao, migdały i wiórki kokosowe, czyli naturalne składniki). Od czasu do czasu możemy bez wyrzutów sumienia sięgnąć po właśnie taką przekąskę.

Categories Zdrowie i Uroda
https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ live url zobacz