TOP

Zasady zdobienia paznokci żelem

Mimo, iż obecnie prym wiedzie na paznokciach pań hybryda, żel cały czas stosowany jest w manicurze. Można nim wydłużyć płytkę paznokci oraz wykonać różnorodne i ciekawe zdobienia. Jakie są zasady zdobienia paznokci żelem? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Metoda żelowa zdobienia paznokci

Żel to najlepszy materiał do przedłużania paznokci oraz do wykonywania na nich różnych zdobień. Jest trwały, solidny i dobrze się do nakłada na płytkę. Dzięki niemu można robić przeróżne wzory i zdobienia niezwykle szybko i prosto. Metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala stworzyć zarówno na samej hybrydzie, jak i żelu wzory. Wykonuje się je za pomocą długiego, wąskiego pędzelka, wykałaczki lub specjalnego sprzetu służącego do robienia dekoracji.

2. Jak to zrobić?

Na przygotowanym paznokciu, można za pomocą wspomnianego wyżej pędzelka narysować wzór, namalować ciekawy rysunek czy stworzyć efekt 3D. Panie w salonach najczęściej mają gotowe wzorniki, z których panie mogą wybrać interesujący ich wzór. Metoda żelowa zdobienia paznokci umożliwia stworzenie dekoracji paznokcia zarówno na dzień, jak i na wieczór.

3. Gdzie robić paznokcie?

Każdy zabieg na paznokciach najlepiej wykonywać w sprawdzonych, profesjonalnych miejscach, gdzie pracują fachowcy, którzy cały czas się doszkalają. Również produkty, na których pracują manicurzystki mają znaczenie. Im lepsze żele, tym trwalszy i solidniejszy efekt.

4. Czy zdobienia są drogie?

Wiele pań boi się poprosić o taką usługę, gdyż obawia się cen. To duży błąd, gdyż w wielu salonach często zdobienie paznokci jest zawarte w cenie samego zabiegu wykonania paznokci. Owszem, w niektórych taka usługa może być dodatkowo płatna, gdy panie zapragną mieć wyjątkowo oryginalne ozdoby – wówczas jest to koszt kilka złotych za jeden paznokieć. Ponadto cena będzie różnić się od tego, czy wybierzemy jeden kolor, czy też klientki zażyczą sobie wzroki lub zdobienia w postaci naklejek czy cyrkonii.

Jak wynika z powyższego, warto zdecydować się na taką metodę ozdobienia swoich paznokci, gdyż jest niezwykle trwała (wytrzyma nawet do 14 dni) oraz bardzo szybko się ją robi. Aktualne trendy są bardzo łaskawe dla pan, dlatego też te mogą zaszaleć i pozwolić sobie na ciekawe i oryginalne wzorki, które będą odpowiednie do ich charakteru i stylu. Panie chętnie za każdym razem robią sobie inne wzorki (inne kolory), co sprawia, że każdy manicure wygląda oryginalnie i nowocześnie. Ozdoby można wykonać nie tylko na dłoniach, ale i na stopach wyglądają obłędnie.

Categories Zdrowie i Uroda