TOP

Wysokiej klasy materace niestandardowe

Sen to podstawowa potrzeba fizjologiczna każdego człowieka. Aby nocny odpoczynek był źródłem maksymalnego komfortu i odprężenia, konieczne jest stworzenie swojemu ciału optymalnych warunków. Jeśli Twój materac stracił swój pierwotny kształt, pojawiły się na nim pęknięcia lub grudki, konstrukcja nieprzyjemnie skrzypi podczas ruchów, nie czekaj – pora wybrać się po nowy materac. Najwyższa pora powiedzieć STOP bólom pleców, głowy i bezsenności!

Jaki powinien być idealny materac?

Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie kręgosłupowi stabilnego podparcia na całej jego długości. Producenci materacy proponują modele o kilku stopniach twardości, zróżnicowanej strukturze i wypełnieniu. Osoby lżejsze powinny wybierać materace bardziej miękkie, natomiast cięższe – modele twardsze. Nie bez znaczenia jest również ilość osób korzystających z łóżka. Aby ruchy osoby śpiącej obok nie zakłócały snu partnera, należy wybierać materace punktowo reagujące na nacisk (czyli modele z wysokiej jakości pianki termoelastycznej albo nowoczesne materace bonellowe). Rozwiązaniem, które ma zapewnić maksymalny komfort wszystkim partiom mięśni są strefy twardości.

A może materace niestandardowe?

Kupno materaca dla wysokiej osoby może być sporym problemem. Aby uniknąć przybierania nienaturalnej, niewygodnej pozycji podczas snu, materac musi być przynajmniej o 20 cm dłuższy od wzrostu użytkownika. Niestety, w sklepach rzadko możemy dostać materace, których długość przekracza 200 cm. Producenci wysokiej klasy wyposażenia sypialni wychodzą naprzeciw wymaganiom osób, których potrzeb nie jest w stanie zaspokoić regularna oferta i oferują materace niestandardowe wykonywane według indywidualnych wytycznych. Komfortowy materac, który zapewni Ci spokojny i zdrowy sen, zamówisz za pośrednictwem strony studiomaterace.pl.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
portal.org Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft Nowoczesny metalowy kwietnik stojący