TOP

Wylot z Warszawy – czy lepiej nocować w mieście czy jechać prosto na lotnisko

Bardzo wiele tanich linii lotniczych obsługuje lotnisko leżące w okolicach Warszawy czyli w Modlinie. To właśnie stamtąd można lecieć do naprawdę bardzo wielu destynacji w Europie, ale też dalej. Port lotniczy w Modlinie ma zdecydowanie większą liczniejsze siatkę połączeń niż lotnisko w Balicach czy Katowicach.

Wylot z Warszawy – czy lepiej nocować w mieście czy jechać prosto na lotnisko

W przypadku niezwykle obciążonych portów lotniczych, z których wykonuje się bardzo wiele połączeń, bardzo często loty zaczynają się o jakichś naprawdę wczesnych godzinach. Turyści, którzy muszą dostać się na lotnisko z innych części Polski, muszą zatem zadać sobie podstawowe pytanie: czy lepszym rozwiązaniem będzie podróż prosto z domu na lotnisko, czy może nocleg gdzieś w okolicy.

Dobre rozwiązanie tej kwestii ma szczególnie duże znaczenie dla rodzin podróżujących z dziećmi. Dla dorosłych nocna podróż na lotnisko jest zwykle mniejszym wysiłkiem niż dla dzieci. Wyjazd wraz z dziećmi nad ranem, oraz perspektywa nie tylko lotu samolotem, ale też konieczności przejechania nawet kilkuset kilometrów autem, bywa naprawdę stresujący.

Hotel Warszawa i okolice – nocleg przed wylotem

Patrząc na ten problem z tej perspektywy naprawdę doskonałym rozwiązaniem jest wynajęcie jednego noclegu w ekonomicznym hotelu w okolicach Warszawy. To właśnie dzięki temu można mocno zredukować cały stres związany z podróżą. Dzieci będą mogły spokojnie się wyspać, cała rodzina nie będzie musiała zrywać się o jakiejś koszmarnie wczesnej porze.

Koszty jednego noclegu w hotelu położonym na przedmieściach Warszawy, albo w którym z miast ościennych, tak naprawdę wcale nie podniosą drastycznie kosztów całej podróży. To kwestia dosłownie 300 czy 400 zł, lub nawet mniej – podróżując wcześnie rano zwykle rezygnuje się bowiem ze śniadania. Nocleg w pobliżu lotniska w Modlinie to zatem najlepsze rozwiązanie strategiczne dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi.

Mniej stresu przed wylotem czyli hotel Warszawa i okolice na nocleg dla turystów

Wypoczęty i wyspane dzieci to mniejsza szansa na podróż pełną marudzenia i płaczu. Nocleg w okolicach lotniska pozwala zatem na dotarcie do portu lotniczego w optymalnym czasie – zminimalizuje się ryzyko zbyt długiego oczekiwania na lot, co o wczesnych porach zwykle jest jedną z najbardziej pożądanych spraw.

Im mniej czasu spędzi się na lotnisku, tym podróż będzie mniej męcząca dla najmłodszych jej uczestników. Zdecydowanie zatem Warto poszukać ekonomicznego noclegu w Warszawie lub okolicach, jeżeli do stolicy będzie się podróżowało po to, by wylecieć z niej gdzieś w świat samolotem.

Categories Biznes