TOP

Wakacje spędzone w ogrodzie

Czy ogród może zastąpić nam wakacyjne wyjazdy nad morze czy w góry? Okazuje się, że tak – odpowiednia aranżacja i elementy sprawią, że miejsce to stanie się idealną przestrzenią nie tylko do odpoczynku, ale również do podawania posiłków naszym bliskim, zapraszania znajomych do wspólnego spędzania czasu. Możliwości jest wiele. Jakie rozwiązania warto wykorzystać w ogrodzie?

Centralny punkt wypoczynkowy osłonięty przed słońcem

Pierwszym krokiem do stworzenia wspaniałej przestrzeni wypoczynkowej jest oczywiście kupienie kompletu mebli. Wybór jest szeroki – klienci mogą zdecydować się na nowoczesne meble modułowe, meble technorattanowe. To jednak nie jedyny element, na który musimy zwrócić uwagę. Aby móc bezpiecznie korzystać z uroków lata konieczne jest zadbanie o odpowiednie zadaszenie. Jeszcze niedawno w ogrodach królowały parasole. Z czasem zostały one jest wyparte przez nowoczesne tarasole. Czym są?

Nowoczesne tarasole w ogrodzie

Eleganckie tarasole to piękne konstrukcje, które możemy wykorzystywać zarówno w naszych ogrodach, jak i na tarasach. Zadaniem tarasoli jest przede wszystkim zapewnienie cienia, ale również wpływ na estetykę miejsca wypoczynkowego. Tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – oznacza to, że konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wody oraz pojawianiem się rdzy. Kolor konstrukcji wybiera klient.  Interesujące tarasole i dodatki znajdziemy na stronie tarasola.pl.

Wiele osób zwraca uwagę na dach tarasoli – może być on wykonany z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi lub też z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem. W obu przypadkach dach nie nagrzewa się, przez co użytkownicy mogą cieszyć się chłodem w cieniu podczas wypoczynku. Dachy, w zależności od modelu, mogą być składane automatycznie lub manualnie.

Categories Dom i Wnętrze
lebukowe.info -satori.org imytolepiej.pl