TOP

Ubrania ochronne z tkaniny softshell

Ubrania z tkaniny softshell przez ostatnich kilka lat są niezwykle popularne. Ze względu na swoje doskonałe właściwości, tkanina softshell została doceniona w ubraniach typowo sportowych. Niestety wraz z tą popularność, skoczyły też ceny ubrań wykonanych z tej tkaniny. By jednak móc cieszyć się ubraniami z shofthella, warto samodzielnie je uszyć. Materiał w doskonałej jakości i przystępnej cenie dostaniemy na metry, a do stworzenia unikalnych ubrań wystarczy tylko trochę umiejętności i chęci. Za to, kiedy już wyczarujemy wymarzone ubranie, możemy mieć pewność, że nikt nie będzie miał podobnej garderoby.

Tajemnicza nazwa softshell

Tak naprawdę nazwa softshell obejmuje grupę kilku różnych tkanin, które powstały jako alternatywa tzw. odzieży outdoorowej znanej jako hardshell, które szyte były z materiału pokrytego specjalną powłoką (charakterystyczny materiał z mikroskopijnymi porami, czyli dobrze znaną membraną). I właśnie tego typu zabezpieczenie (membrana) ma wiele zalet, docenianych w szczególności w odzieży wierzchniej (sportowej, outdoorowej).

Cechy tkaniny softshell

Tkanina softshell nie przepuszcza kropel wody, a do tego skutecznie chroni przed wiatrem i chłodem. Ubrania z tkaniny softshell wykazują się dużą oddychalność i nieco mniejszą wodoodporność. Kurtki wykonane z tej tkaniny doskonale się sprawdzają w przypadku uprawiania sportów. Takie ubranie to też świetne rozwiązanie na chłodniejsze dni. Tkanina jest bardzo lekka, miękka, a do tego zapewnia wysoką ochronę termiczną.

Tkanina softshell jest także niezwykle charakterystyczna pod kątem struktury. Materiał ten składa się z 3 warstw, a mianowicie: z zewnętrznego poliestru, membrany oraz warstwy wewnętrznej tj. krótko strzyżonego polaru (określanego mianem fleecu) lub dzianiny, które zapewniają niezwykły komfort termiczny, a także zapobiegają przed wyziębieniem organizmu.

Co możemy uszyć z tkaniny softshell?

Softshell doskonale sprawdza się do szycia odzieży sportowej i ochronnej, sprawdza się nie tylko w zmiennych i trudnych warunkach (np. w warunkach górskich), a także również jako odzież przeznaczona do dłuższych spacerów, biegania czy wyprawy rowerowej.

Categories Ciekawe