TOP

Technorattanowe meble do ogrodu – warto?      

    Wyplatane z technorattanu umeblowanie od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Luksusowe ogrody, balkony, restauracyjne ogródki czy hotelowe strefy wellness coraz częściej zdobią wyplatane, komfortowe leżaki, sofy i huśtawki. Czy na przyszłoroczny sezon warto zainwestować właśnie w technorattanowe meble do ogrodu? Sprawdź!

Funkcjonalne meble do ogrodu na długie lata           

Technorattan jest materiałem inspirowanym naturalnym rattanem pozyskiwanym z pni palm rotangowych. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, syntetyczna plecionka wykazuje ponadprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne. Możesz mieć pewność, że nowy komplet wyjdzie bez szwanku ze starcia z bezlitosną dla innych materiałów wilgocią, intensywnym promieniowaniem UV oraz skrajnymi temperaturami. Co ważne, zwarte i nieporowate włókna nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie mebli (nawet białych) w nienagannej czystości jest dziecinnie proste.

Wreszcie nie musisz zaprzątać sobie głowy impregnacją i koniecznością wygospodarowania miejsca w ciasnej piwnicy poza sezonem – meble do ogrodu wykonane z technorattanu mogą bez żadnych zabezpieczeń przezimować na tarasowych deskach.

Dobro planety ponad wszystko

Wymieniając zalety technorattanu, wspomnieć należy o jego neutralności dla środowiska naturalnego. Syntetyczny rattan jest ekologicznym materiałem o długiej żywotności (według ekspertów, technorattnowy komplet może wiernie służyć w ogrodzie nawet przez 20 lat!). Co ważne, podczas procesu produkcji tworzywa nie uwalniają się żadne toksyczne związki i może być on poddany recyklingowi.

Categories Dom i Wnętrze