TOP

Szkolenie AFF – jak nauczyć się skakać ze spadochronem?

Skoki spadochronowe od zawsze kuszą osoby żądne niecodziennych wrażeń. Do niedawna wydawało się, że możliwość uprawiania tej niezwykłej dyscypliny jest zarezerwowana tylko dla zawodowców. Ale jednak obecnie mnogość szkółek i kursów spadochronowych stała się bardziej dostępna. Szkolenia AFF są doskonałym tego przykładem.

Na czym polega szkolenie AFF?

Szkolenie AFF, czyli Accelerated Freefall jest jednym z najlepszych tego typu kursów. A oznacza przyspieszoną naukę swobodnego spadania przy użyciu spadochronu. Nauka na szkoleniu AFF odbywa się w sposób niezwykle przyjazny, przystępny, a skakania ze spadochronem można nauczyć się w jeden weekend.

Szkolenia AFF obejmują część teoretyczną, podczas której adepci sportu spadochronowego otrzymują sporą dawkę informacji koniecznych dla bezpiecznego uprawiania tej dyscypliny.

Część praktyczna polega na oddawaniu skoków ze spadochronem oraz sprawdzeniu zdobytej wiedzy w praktyce. Wszystkie czynności uczestnicy szkoleń AFF odbywają się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów.

Gdzie można odbyć szkolenie AFF i co ono daje?

Obecnie szkolenia AFF są praktycznie dostępne w całym kraju. Wiele ośrodków związanych głównie z aeroklubami organizuje tego typu kursy, na które może zapisać się każda osoba, chcąca spróbować swoich sił w niezwykłej dziadzinie, jaka jest spadochroniarstwo.

Aby wziąć udział w szkoleniach, wystarczy sprawdzić dostępną ofertę w sieci, gdzie reklamuje swoją działalność dużo profesjonalnych szkółek dla entuzjastów skoków ze spadochronem.

Ukończenie kursu stosownym certyfikatem uprawnia jego posiadacza do oddawania skoków spadochronowych na terenie naszego kraju, ale także poza jego granicami. Nie będąc profesjonalistą, można z powodzeniem tę piękną dyscyplinę uprawiać.

Dlaczego sport spadochronowy cieszy się coraz większą popularnością?

W poszukiwaniu mocnych wrażeń, a także odmiany od szarej codzienności wiele osób stawia na nietypowe dyscypliny, które dają mnóstwo satysfakcji, a także zdecydowanie podnoszą poziom adrenaliny.

Z uwagi na łatwą dostępność szkoleń AFF oraz to, że trwają one bardzo krótko, cieszą się dużym powodzeniem wśród entuzjastów niesztampowego, niecodziennego oraz wyjątkowego spędzania wolnego czasu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Categories Ciekawe