TOP

Rodzaje i zastosowanie pomp przemysłowych

Zaawansowane technologicznie i odpowiadające na potrzeby współczesnego przemysłu – takie są nowoczesne pompy przemysłowe. Nie ma obecnie branży przemysłowej, które nie korzystałaby z pomp. Wykorzystywane są między innymi w przemyśle kosmetycznym, chemicznym, papierniczym, spożywczym, Na rynku spotkać można kilka rodzajów pomp, które znajdują swoje zastosowanie w różnych dziedzinach, np. pompy dla branży chemicznej muszą charakteryzować się określonymi parametrami i spełniać normy wymagane przez tą gałąź przemysłu. W artykule przedstawiamy rodzaje pomp przemysłowych oraz omawiamy ich zastosowanie.

Pompy procesowe

Pompy procesowe charakteryzują się tym, że pracują w środowisku, w którym występują różnego rodzaju ciecze. Zatem branże spożywcze i chemiczne najczęściej wybierają ten rodzaj pomp.

 

Pompy odśrodkowe tworzywowe

Ten rodzaj pomp znajduje swoje zastosowanie w ciężkich i wymagających procesach technologicznych, głównie w przemyśle chemicznym. Ten rodzaj pomp pracuje m.in z kwasami czy wodą morską. Są niezwykle odporne i łatwe w konserwacji.

 

Pompy śrubowe

Pompy śrubowe umożliwiają pracownikowi obsługującemu pompę precyzyjne ustawienie parametrów – możliwa jest np. zmiana kierunku przepływu.

 

Pompy zębate

Stworzone do tłoczenia płynów różnego rodzaju i o różnej lepkości. Znajdują swoje zastosowanie między innymi w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Pompy zębate tłoczą np. kremy, czekolady i różnego rodzaju detergenty.

 

 

Pompy krzywkowe

Wykorzystywane głównie w przemyśle spożywczym ze względu na specyficzne właściwości pompy – pozwala ona na delikatną obróbkę tłoczonych płynów. Takie pompy znajdują zastosowanie podczas obróbki warzyw i owoców, a także w branżach piwowarskich i mleczarskich. Można tłoczyć nimi ciecze o wysokiej lepkości.

 

 

Pompy dozujące

Pompy dozujące umożliwiają pracownikom obsługującym pompę na ustawienie parametrów dozowania produktu. Pompa dozująca nie tłoczy cieczy w sposób ciągły, lecz podaje ją w formie dawki lub impulsu. Występuje często w przemyśle spożywczym.

Więcej informacji na temat pomp przemyslowych znajdzesz na stronie http://pompyprzemyslowe.co.pl/

Categories Technologia
https://beesafe.pl/porady/wyposazenie-po-vin/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/