TOP

Przykre skutki opalania

Kto z nas nie kocha spędzać ciepłych dni na zalanym słońcem tarasie albo na plaży? Wylegiwanie się na leżaku i opalanie to największe przyjemności letni dni. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że piękna opalenizna okupiona jest uszkodzeniami skóry. Intensywna ekspozycja na promienie słoneczne negatywnie wpływa na zdrowie i wygląd cery. Czym jest fotostarzenie? Czy można cofnąć powstałe na twarzy zmiany? Sprawdź!

Fotostarzenie skóry

Kąpiele słoneczne są cennym źródłem witaminy D, poprawiają samopoczucie, dodają skórze zdrowego kolorytu, przyspieszają gojenie się ran… Mimo tego, że słońce przynosi naszemu ciału wiele korzyści, może również wyrządzić naszej skórze krzywdę.

Emitowane przez słońce promienie UV znacząco przyspieszają procesy starzenia się skóry. To właśnie one są przyczyną tworzenia się wolnych rodników, zanikania fibroblastów, uszkodzenia włókien kolagenowych oraz znacznego spowolnienia procesu produkcji drogocennego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry. Osoby często wystawiające swoją twarz na działanie słońca szybciej zauważą pierwsze zmarszczki, opadanie owalu twarzy, utratę jędrności i gęstości skóry. Często opalanie jest również przyczyną pojawiania się nieestetycznych przebarwień oraz zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

Medycyna estetyczna ratunkiem dla zniszczonej skóry

Nowoczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób pragnących cofnąć skutki nadmiernego opalania. Uporać się ze zmarszczkami, przebarwieniami, zwiotczeniem i szarością cery pomogą Ci zabiegi fotoodmładzania laserowego. Innowacyjny zabieg jest w pełni bezbolesny, nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi i nie powoduje dyskomfortu. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się natychmiast po pierwszej sesji! Więcej informacji znajdziesz na stronie shar-pol.pl.

 

Categories Zdrowie i Uroda
https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ zobacz wiecje https://infowiesci.com.pl/sprawdzone-sposoby-na-redukcje-cellulitu-i-utrzymanie-jedrnej-skory/