TOP

Praca za granicą, odpowiednia umowa i zwrot podatku z Niemiec

Osoby, które pracują w innym państwie na pewno interesują się sprawami związanymi z podatkami w danym miejscu, jeśli oczywiście praca jest legalna. Tematem numer jeden w okresie rozliczeń bardzo często jest zwrot podatku z Niemiec. Kto ma do niego prawo i jak wyglądała cała procedura?

 

Kto może starać się o zwrot podatku z Niemiec?

Tutaj nie ma nic skomplikowanego, ponieważ o zwrot podatku z Niemiec może starać się każda osoba, która jest legalnie zatrudniona w Niemczech i od której pobierana jest zaliczka na ten podatek. Okres zatrudnienia nie jest ważny, ponieważ nawet osoby, które pracowały kilka miesięcy mogą taki  zwrot podatku z Niemiec otrzymać.

 

Dokumenty

Do złożenia wniosku o zwrot podatku z Niemiec potrzebne będą różne dokumenty. Przede wszystkim umowa o pracę i wszystkie dokumenty, które są otrzymane od pracodawcy. Warto to wszystko trzymać, aby później nie okazało się, że czegoś brakuje. Każdy jeden dokumenty może być ważny.

 

Wysokość zwrotu

Jednoznacznie nie można określić ani dokładnie wyliczyć ile będzie wynosił zwrot takiego podatku. Jest on zależny przede wszystkim od tego, jaka wysokość podatku była odprowadzana do urzędu w formie zaliczek oraz od zarobionego brutta w Niemczech. W skład wysokości takiego zwrotu wchodzi również to, czy były stosowane jakieś ulgi podatkowe.

 

Ze zwrotem podatku z Niemiec większość osób nie ma żadnego kłopotu i pieniądze są otrzymywane w terminie. Trzeba jedynie wiedzieć, jakie dokumenty kompletować i kiedy złożyć wniosek. Gdyby jednak pojawił się jakiś problem, to zawsze można liczyć na pomoc polskich biur, które takimi sprawami się zajmują.

Categories Ciekawe
zobacz https://hellheaven.pl/mlodzienczy-wyglad-twarzy-sekret-nici-liftingujacych/ https://dinusiek.pl/drenaz-limfatyczny-jak-pozbyc-sie-zastoju-limfy/