TOP

Poranna toaleta – jakie korzyści?

Ze śniadania jesteśmy w stanie zrezygnować z braku czasu, jednak poranna toaleta jest konieczna, szczególnie dla kobiet. Szybki prysznic, mycie zębów, fryzura i makijaż to coś, bez czego nie jesteśmy w stanie wyjść z domu. Panowie dbający o wygląd często spędzają sporo czasu na porannej toalecie, gdyż muszą się ogolić.

Poranna toaleta ma nam zapewnić nieskazitelny wygląd i zapach. To bardzo ważne, aby miło zacząć dzień. Po szybkim prysznicu większość z nas sięga po żel do mycia twarzy. Mimo że podczas kąpieli buzia została na pewno umyta, żel do mycia twarzy ma za zadanie odświeżyć i dokładnie oczyścić skórę przed nałożeniem kosmetyków. Żel do mycia twarzy, tak jak resztę kosmetyków, dobieramy w zależności od rodzaju skóry. Potem już tylko makijaż, fryzura, mycie zębów i można wychodzić. Codzienne powtarzane rytuały oprócz swoich przyziemnych zadań dają człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, co się wokół dzieje.

 

Obudź się

Czasem ciężko jest wstać z łóżka, a nawet jeżeli nam się uda, to i tak czujemy się jak zombie. Chłodny prysznic czy zwykłe ochlapanie twarzy chłodną wodą w mig zmyje z nas zmęczenie i pomoże wbić się z codzienne obowiązki. Nawet kiedy mało spaliśmy w nocy, poranna toaleta podziała na nas jak mocna kawa. Naprzemienny chłodny i ciepły prysznic poprawia krążenie krwi, przyspiesza prace serca i mózgu. Dzięki niemu nie tylko się obudzimy, ale poprawimy także kondycje naszej skóry.

 

Odejdź od stołu

W weekendy i w dni świąteczne śniadania w domowym zaciszu potrafią ciągnąć się godzinami. W planach mieliśmy zjeść tylko owsiankę, a okazało się, że pochłonęliśmy jeszcze dwa tosty z dżemem, zaliczyliśmy dolewkę kawy z mlekiem i przegryźliśmy całość ciastem. Z pewnością nie zrobi to dobrze naszej talii. Rozwiązaniem jest umycie zębów. Jeżeli po spożyciu planowanego śniadania odejdziemy od stołu i wyszczotkujemy zęby, nie będziemy mieli ochoty już na podjadanie. Sposób ten sprawdza się przy każdym posiłku.

Categories Zdrowie i Uroda