TOP

Pomysły na niedrogie dekoracje ślubne, które możesz zrobić samodzielnie

Jeśli chcesz, by Twoja sala weselna wyglądała naprawdę wyjątkowo, była unikalna i inna niż wszystkie, zamiast gotowych rozwiązań, postaw na samodzielnie wykonane dekoracje.
Takie dekoracje to nie tylko efektywny wygląd sali weselnej, ale również… spore oszczędności.
Dodatkowo, decydując się na samodzielną dekorację sali masz wpływ na absolutnie każdy szczegół. Jeśli zdecydujesz się na wsparcie profesjonalnej firmy, może to wyglądać różnie.

Kluczowy wybór sali

Jeśli chcesz zaoszczędzić na ślubnych dekoracjach, wybierz… ładną i elegancką salę weselną. Stylowe wnętrze nie będzie wymagać tak wielu dekoracji jak wnętrze, którego stylistyka pozostawia wiele do życzenia. Eleganckie krzesła, ściany w pięknych kolorach i efektywne oświetlenie będzie najlepszym tłem przyjęcia. Przysłowiową wisienką na torcie będą tu świeże kwiaty, balony i… karteczki z zaczepnymi cytatami.

Karteczki z cytatami – jak to działa?

Karteczki z cytatami to doskonały pomysł na oryginalne dekoracje ślubne. Karteczki mogą być przyklejone do krzeseł, baloników, a nawet ścian. Co na nich napisać? Mogą być to np. zabawne teksty w stylu: „Żona do męża. Jeśli nie chcesz mojej zguby, daj mi banknot, ale gruby”. Aby zrobić niespodziankę gościom możecie umieścić na stołach również chińskie ciasteczka z wróżbą. Doskonała zabawa gwarantowana.

Świeczki + kwiaty

Nie ulega wątpliwościom, że świeczki wyglądają znakomicie na weselnych stole. Niestety, takie dekoracje często zwyczajnie przeszkadzają gościom. Wylewający się wosk, groźba przypalenia rękawa sukienki lub co gorsza… włosów powoduje, że nie jest to rozwiązanie do końca praktyczne.
Wszystko zmienia się jednak, kiedy świeczki połączymy z kwiatami. Jak to zrobić? Świeże kwiaty zamontuj przy pomocy specjalnych przyssawek na dnie wazonu lub innego szklanego naczynia. Następnie zalej je wodą (kwiaty nie mogą wystawać ponad jej powierzchnię), a na powierzchni umieść tea lighty. Świeczki będą się unosić na wodzie i długo, długo palić…
Taka dekoracja jest nie tylko bardzo efektowna, ale również prosta i tania. Kolory kwiatów dobierz do przewodniej barwy imprezy. Dzięki temu będą wspaniale harmonizować z pozostałymi elementami wystroju sali.

Categories Ciekawe